Koszykarze rezerw lubelskiego Startu przegrali wysoko ma wyjeździe z ekipą GKS Tychy

szupti
Kolejnej porażki w rozgrywkach Suzuki 1. Ligi doznali koszykarze rezerw Startu Lublin. Tym razem lubelski zespół przegrał wysoko wyjazdowy pojedynek z ekipą GKS Tychy, ulegając przeciwnikom aż 63:110.

Lublinianie bardzo dobrze rozpoczęli potyczkę w Tychach, prowadząc po niespełna czterech minutach gry 10:5, gdy celnym rzutem popisał się Grzesiak. Minutę później było już jednak 11:10 dla gospodarzy, którzy ostatecznie wygrali premierową odsłonę 23:16.

Tyszanie w kolejnej kwarcie stopniowo powiększali swoją przewagę, mając w 15. minucie już 18-punktową zaliczkę (40:22). Przed zejściem na przerwę miejscowi wygrywali natomiast 54:27.

Po zmianie stron i trzech minutach gry, czerwono-czarni przegrywali 28:62. Z kolei przed decydującą kwartą GKS prowadził 81:42. W ostatniej odsłonie oba zespoły zagrały dobrze w ofensywie, a pojedynek zakończył się ostatecznie triumfem tyszan 110:63.

Najskuteczniejszy w lubelskiej ekipie był Norbert Ziółko, zdobywca 27 punktów dla gości.

We wtorek, 28 marca lublinianie podejmą drużynę SKS Starogard Gdański. Konfrontacja w hali MOSiR Bystrzyca rozpocznie się o godz. 19.

GKS Tychy - Start II Lublin 110:63 (23:16, 31:11, 27:15, 29:21)
Start II: Ziółko 27, Grzesiak 13, Świtacz 12, Kirwiel 3, Cherepanov 2, Nojszewski 2, Głąb 2, Bęben 2, Majchrowicz, Lewandowski, Ziółkowski. Trener: Wojciech Paszek