Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Koszykarze Startu Lublin wreszcie zwyciężyli (ZDJĘCIA)

Tomasz Biaduń
Olimp-Start Lublin pokonał Astorię Bydgoszcz 72:63. Było to pierwsze zwycięstwo lublinian po pięciu porażkach z rzędu. Ojcem zwycięstwa był Przemysław Łuszczewski, który zagrał koncertowo. "Włodek" uzbierał 22 pkt i aż 17 zbiórek.

Start bodaj po raz pierwszy w tym sezonie zagrał płynnie przez ponad trzy kwarty. Styl lublinian mógł się podobać, a po akcjach wspomnianego Łuszczewskiego oraz Michała Sikory ręce same składały się do oklasków.

Pozytywne wrażenia z meczu z Astorią zepsuły nieco końcowe fragmenty spotkania. Ostatnie dwie minuty lublinianie przegrali 0:11 tracąc ponad 20-punktową przewagę. Trener Dominik Derwisz musiał nawet w tym czasie wprowadzić na boisko pierwszopiątkowych graczy, aby zapobiec katastrofie.

Olimp-Start Lublin - Astoria Bydgoszcz 72:63 (18:12, 17:19, 24:14, 13:18)

Start: Łuszczewski 22, Szymański 13, Myśliwiec 10, Aleksandrowicz 10, Prażmo 9, Sikora 8, Zalewski, Prostak.
Astoria: Laydych 13, Szyttenholm 12, Gliszczyński 11, Bierwagen 11, Trela 6, Czyżniewski 5, Robak 2, Paul 2, Grzesiński 1, Plebanek, Szopiński.