Koszykarze Startu Lublin wygrali ze Spójnią Stargard Szczeciński 69:64

Ponad miesiąc na ligowe zwycięstwo koszykarzy Startu czekali kibice lublinian. Wczoraj czerwono-czarni, przed własną publicznością pokonali znacznie wyżej notowaną Spójnię Stargard Szczeciński 69:64 (14:19, 22:14, 22:11, 11:20).

Pierwsza kwarta była wyrównana, ale jej końcówka należała do gości, którzy po pierwszych dziesieciu minutach prowadzili 19:14. Druga i trzecia odsłona spotkania należała do podopiecznych Dominika Derwisza. Lublinianie trafiali do kosza i dobrze radzili sobie w obronie i przed ostatnią kwartą mieli aż 14 oczek przewagi. Jednak to nie był koniec emocji, ponieważ Spójnia zaczęła odrabiać straty. Pościg prawie się udał, ponieważ na trzy minuty przed końcem spotkania, Start prowadził zaledwie dwoma punktami. Ale wtedy lublinianie ponownie dobrze prezentowali się w defensywie. Na dodatek dwa rzuty osobiste wykorzystał Rafał Król, a jeden Piotr Pustelnik i niespodzianka stała się faktem.

Start Lublin - Spójnia Stargard Szczeciński 69:64 (14:19, 22:14, 22:11, 11:20)

Start: Michalski 12 (1x3), Łuszczewski 9, Kowalski 7, Szymański 6 (2x3), Aleksandrowicz 2 oraz Pustelnik 16 (2x3), Król 15, Myśliwiec 2, Sikora 0.

Spójnia: Stępień 24 (5x3), Parzych 12 (3x3), Grudziński 10, Bodych 5 (1x3), Ochońko 4 oraz Pabian 4, Kalinowski 3 (1x3), Wojdyr 2, Dylik 0, Soczewski 0.