Koszykarze TBV Startu Lublin po raz drugi wygrali w hali Globus. Tym razem z Legią Warszawa

Marek Jedynak
Zespół trenera Davida Dedka po wyjazdowej porażce w poprzedniej kolejce rozgrywek Polskiej Ligi Koszykówki, wygrał drugi mecz we własnej hali. TBV Start pokonał beniaminka, Legię Warszawa 95:85, a gospodarzy do zwycięstwa poprowadził Chavaughn Lewis - rzucając 39 punktów.

Spotkanie korzystnie rozpoczęło się dla przyjezdnych, którzy wyszli na prowadzenie dzięki celnym rzutom z pół dystansu. Start starał się odpowiadać Legii kontrami i pokazywał swoją przewagę w zbiórkach pod własnym koszem. Lublinianie celnie trafiali również zza linii 6,75 i mimo ataków drużyny ze stolicy utrzymali prowadzenie w pierwszej połowie.

Warto podkreślić zespołową grę trio Chavaughn Lewis - James Washington - Darryl Reynolds, które dobrze kooperowało z pozostałymi koszykarzami Startu Lublin w tej części meczu. Po stronie gości aktywni byli Mateusz Jarmakowicz, Grzegorz Kukiełka i Jobi Wall.

Drugą połowę ambitnie rozpoczęli koszykarze warszawskiej Legii, jednak Start świetnie radził sobie na „desce”. Do tego doszły rzuty za 3 punkty i lubelska ekipa mogła głośno odetchnąć. W roli motorów napędowych po stronie gospodarzy w tej odsłonie ujawnili się Wojciech Czerlonko, Michael Gospodarek oraz Uros Mirkovic, a także wielokrotnie asystujący oraz punktujący Lewis. Swoją cegiełkę w postaci poprawnej gry dorzucili także Marcin Dziemba i Washington.

Legia Warszawa w czwartej kwarcie próbowała jeszcze realnie zagrozić lublinianom, jednak mimo skutecznych kontr stołecznego zespołu, to kibice Startu cieszyli się ze zwycięstwa swojej drużyny.

- Chciałbym podziękować kibicom za wsparcie, goście postawili nam twarde warunki i skorzystali z błędów jakie popełniliśmy w defensywie. Zagraliśmy nienagannie w ataku, napędzaliśmy grę, szukaliśmy przewag jeden na jeden i myślę, że to dość dobrze zrealizowaliśmy. Zdecydowanie za dużo straciliśmy punktów w obronie. Na wyjeździe musimy się poprawić ale gratulacje dla chłopaków za walkę do ostatnich minut – powiedział trener David Dedek.

TBV Start Lublin – Legia Warszawa 95:85 (25:19,50:41,74:68,95:85)
Start: Lewis 39, Washington 13, Mirković 13, Dziemba 12 , Reynolds 5, Czerlonko 8, Gospodarek 5, Ciechociński, Pelczar, Matysek, Dutkiewicz, Szymański. Trener: David Dedek
Legia: Jarmakowicz 16, Andrzejewski 14,Wilkerson 12, Kukiełka 12, Robak 10 , Aleksandrowic 7, Wall 6, Linowski 4 , Wilczek 4, Sulima. Trener: Piotr Bakun
Sędziowali: Dariusz Zapolski, Maciej Kotulski, Tomasz Szczurewski
Widzów: 2200.