Koszykarze TBV Startu Lublin przegrali z Polskim Cukrem Toruń

Marek Jedynak
17.11.2017 arena torunpolski cukier torun - tbv start lublinn/z dziemba, gruszecki, washingtonpolski cukier siden koszykowka tbl torun hala sportfot. sławomir kowalski / polska press SłAwomir Kowalski / Polska Press
Dobry początek nie wystarczył, żeby zespół TBV Startu przełamał się w meczach rozgrywanych na obcym terenie. Lubelscy koszykarze przegrali piąty wyjazdowy mecz w tym sezonie, ulegając w Toruniu drużynie Polskiego Cukru 84:98.

Spotkanie rozgrywane w Arenie Toruń dobrze rozpoczęli podopieczni Davida Dedka. Dzięki dobrej dyspozycji rzutowej Jamesa Washingtona, Chavaughna Lewisa oraz Wojciecha Czerlonki, TBV Start po pierwszej kwarcie prowadził 27:23.

W pierwszej połowie punkty dorzucili także pozostali zawodnicy lubelskiego zespołu, Bartosz Ciechociński, Mateusz Dziemba, czy Michael Gospodarek. To jednak nie zapewniło "czerwono-czarnym" prowadzenia i po 20 minutach gry Polski Cukier, po trafieniach duetu Łukasz Wiśniewski – Karol Gruszecki, wygrywał 50:41. Warto podkreślić również stabilną dyspozycję, jaką prezentował Glenn Cosey.

W drugiej odsłonie meczu już wyraźnie lepsi byli gospodarze, głównie za sprawą Gruszeckiego, który nadawał rytm swojemu zespołowi. Swoją kiepską sytuację lublinianie próbowali jeszcze naprawić skupiając się na walce podkoszowej, co skutecznie udawało się Urosowi Mirkoviciowi, Lewisowi oraz Washingtonowi. Lubelscy koszykarze starali się nie stracić kontaktu z rywalem i do końca toczyli wyrównany bój o zwycięstwo.

W kluczowej fazie zawodów byliśmy świadkami rywalizacji Cheikha Mbodjij’a z Marcinem Dutkiewiczem. Ten pierwszy doczekał się wydatnej pomocy wspomnianego Wiśniewskiego. Start popełnił zaś w końcówce całą masę błędów i nie potrafił powstrzymać oponenta przegrywając 84:98.

Polski Cukier Toruń – TBV Start Lublin 98:84 (23:27, 27:14, 22:26, 26:17)
Polski Cukier: Cosey 26, Gruszecki 18, Wiśniewski 16, Mbodj 13, Cel 11, Sulima 7, Diduszko 5, Śnieg 2, Perka, Lambarski, Krefft, Grochowski. Trener: Dejan Mihevc
Start: Washington 21, Dutkiewicz 16, Lewis 14, Mirković 10, Dziemba 6, Czerlonko 5, Gospodarek 5, Szymański 4, Ciechociński 2, Reynolds 1. Trener: David Dedek
Sędziowali: Dariusz Zapolski, Jakub Pietrzak, Krzysztof Tuński.