Koszykarze U!NB AZS UMCS Start Lublin jak na razie bez porażki w rozgrywkach II ligi

Marcin Golianek
Ekipa U!NB AZS UMCS Start Lublin odniosła swoje trzecie zwycięstwo w rozgrywkach 2. Ligi Koszykówki Mężczyzn, wygrywając tym razem we własnej hali z drużyną KK AZS UW Warszawa 76:52. Lubelscy akademicy są w tym sezonie nadal niepokonani, legitymując się kompletem zwycięstw.

‒ Uważam, że chłopaki dali z siebie wszystko. Od początku wyglądali na mocno zmotywowanych. Świetnie graliśmy w obronie. Planem było zwycięstwo i to się udało. Rywale to mocna drużyna i podeszliśmy do tego meczu z pełnym szacunkiem do ich klasy. To bardzo dobrzy indywidualnie zawodnicy, po prostu dziś to spotkanie im trochę nie wyszło ‒ mówi na stronie klubowej Jakub Stefaniuk, drugi trener U!NB AZS UMCS Start Lublin.

Mecz od początku ułożył się po myśli podopiecznych trenera Przemysława Łuszczewskiego, którzy już po pierwszej kwarcie mieli 14 oczek zaliczki (25:11). W kolejnych dwóch odsłonach lublinianie powiększali swoją przewagę i po trzech kwartach prowadzili 54:29. Lubelska drużyna pozwoliła rywalom wygrać tylko czwartą kwartę, a mecz ostatecznie skończył się 24-punktowym zwycięstwem gospodarzy. ‒ Początek był dobry zwłaszcza w obronie. W ataku graliśmy konsekwentnie, ale wdarło się trochę nieskuteczności spod kosza. Wynik mógł być 10-15 punktów większy, ale całe spotkanie ogólnie zaliczam i tak na plus. W defensywie zrobiliśmy dobrą robotę. Rywale rozstrzelali się w końcówce. Gdyby nie to, wynik byłby w pełni zadowalający ‒ podkreśla Adam Myśliwiec, kapitan gospodarzy.

Lublinianie po trzech rozegranych meczach zajmują trzecią pozycję w ligowej tabeli grupy B, mając na koncie 6 pkt. Liderem jest Akademia Koszykówki Legii Warszawa (10 pkt.), przed UKS Trójką Żyrardów (9 pkt.). Zarówno warszawianie, jak i żyrardowianie rozegrali jednak o dwa spotkania więcej od ekipy U!NB AZS UMCS Start.

U!NB AZS UMCS Start Lublin ‒ KK AZS UW Warszawa 76:52 (25:11, 14:6, 15:12, 22:23)
U!NB AZS UMCS Start: Obarek 22, Wąsowicz 14, Myśliwiec 13, Wiśniewski 12, Waniewski 8 Jaworski 5, Nycz 2, Szewczyk, Wachowicz. Trener: Przemysław Łuszczewski

Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin wygrała z DGT AZS Po...

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0