Koszykówka: AZS UMCS Lublin pokonał na wyjeździe Uniwersytet Warszawski 56:51

Koszykarki pierwszoligowego AZS UMCS Lublin powróciły na drugie miejsce w tabeli. Stało się to możliwe, dzięki niedzielnemu wyjazdowemu zwycięstwu nad Uniwersytetem Warszawskim 56:51.

Początek spotkania należał do miejscowych, które prowadziły nawet 12:6, ale jeszcze w pierwszej kwarcie lublinianki odrobiły straty i wyszły na prowadzenie. W drugich 10-minutacg przyjezdne powiększyły swoją przewagę. Po dwudziestu minutach było 29:23 dla podopiecznych Sławomira Depty. Druga połowa to pościg warszawianek, które doprowadziły do remisu po 45. W nerwowej końcówce więcej opanowania wykazały przyjezdne i to one odniosły bezcenne zwycięstwo.

Już w najbliższą środę (godz. 17) podopieczne Sławomira Depty podejmą VBW GTK Gdynia.

Uniwersytet Warszawski – AZS UMCS Lublin 51:56 (14:16, 9:13, 15:12, 13:15) ;
Uniwersytet W.: Romanek 12 , Marciniak 8, Opolska 8 (2x3), Bieniek 4, Zabielewicz 2 oraz Radomska 7 (1x3), Sobczyńska 6, Jankowska 2, Tkacz 2, Lichomska. Trenerzy: Małgorzata Zaroń i Maciej Gordon
AZS UMCS: Kotonowicz 9, Skrzecz 9 (2x3), Antczak 8, Kaczmarska 8, Stanek 2 oraz Witkoś 14, Furdak 6. Trener: Sławomir Depta
Sędziowali: Bogusław Słupczyński i Rafał Zuchowicz