Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Koszykówka: AZS UMCS Lublin przegrał z SMS-em PZKosz Łomianki 65:70

archiwum
Koszykarki pierwszoligowego AZS UMCS Lublin przegrały drugi mecz z rzędu. W sobotę, podopieczne Sławomira Depty nie sprostały przed własną publicznością liderowi tabeli SMS PZKosz Łomianki.

Początek meczu należał do przyjezdnych. Te w 4 minucie po celny rzucie za dwa punkty Moniki Skrzecz prowadziły 13:2. Pierwszą kwartę młode zawodniczki gości wygrały 21:12. Drugie 10 minut to skuteczny pościg lublinianek, które najpierw doprowadziły do remisu 25:25, a następnie po trafieniu Pauliny Dąbkowskiej (najskuteczniejsza zawodniczka spotkania) prowadziły 27:26. Niestety SMS PZKosz na przerwę schodził wygrywając 33:29.

Po zmianie stron przyjezdne powiększyły swoją przewagę, ale miejscowe zniwelowały straty do czterech oczek, a następnie do dwóch. I znów powtórzył się scenariusz z poprzednich minut meczu. SMS PZKosz odskoczył na kilka punktów i nie dał się już dogonić, chociaż na 36 sekund przed końcem AZS UMCS przegrywał tylko 65:70. I takim wynikiem zakończył się sobotni pojedynek.

Po raz kolejny lublinianki zawiodły pod koszem przeciwniczek. Co prawda, poprawiły się w porównaniu do ostatniego spotkania w rzutach za dwa punkty (prawie 46% celnych), ale za trzy oczka miały zaledwie 12% celnych trafień i tylko 50% celnych rzutów osobistych. Na pochwały zasługuje jedynie Dąbkowska, ale sama nie wygra meczu.

AZS UMCS Lublin - SMS PZKosz Łomianki 65:70 ( 12:21 17:12 15:19 21:18)AZS UMCS: Dąbkowska 36 (1x3, 9 zbiórek), Trzeciak 2, Kasprzyk 11 (2x3), Hajduk 1, Cybulak 6, Szczęśniak 7, Góźdź 2, Smoleń 0
SMS PZKosz: Miłoszewska 17, Rembiszewska 15, Naczk 16, Skrzecz 8, Stankiewicz 5 (1x3), Pyka 5 (1x3), Bujniak 3, Tyszkiewicz 1, Stawińska 0, Wolańska 0