Koszykówka: AZS UMCS Lublin przegrał z SMS-em PZKosz Łomianki

Trzeciej (wszystkie na wyjazdach) porażki w sezonie 2013/14 doznały koszykarki pierwszoligowego AZS UMCS Lublin. W sobotę, podopieczne Sławomira Depty uległy w gościach SMS-owi PZKosz Łomianki 43:66. Gospodynie już w pierwszej kwarcie uciekły przyjezdnym na kilka punktów i prowadzenia nie oddały do końca meczu. Mimo przegranej, lublinianki utrzymały drugie miejsce w tabeli.

Miejscowe w ostatniej serii spotkań napędziły stracha liderowi tabeli MKK Siedlce, ale ostatecznie przegrały. Chciały one udowodnić w starciu z lubliniankami, że nieprzypadkowo wygrały pięć wcześniejszych spotkań z rzędu. Sobotnia potyczka ułożyła się bardzo źle dla AZS UMCS. Podopieczne Sławomira Depty zawodziły w ataku i po pięciu minutach przegrywały 1:10.

Druga kwarta to także przewaga SMS PZKosz, który do szatni schodził mając w zapasie 12 oczek. W trzeciej kwarcie lublinianki zagrały troszkę lepiej, ale niestety w ostatnich 10 minutach ponownie zdecydowanie przeważał młody zespół Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

5 stycznia 2014 roku AZS UMCS przed własną publicznością zmierzy się z KKS Olsztyn.

SMS PZKosz Łomianki – AZS UMCS Lublin 66:43 (16:8, 13:9, 12:13, 25:13)
SMS PZKosz: Stankiewicz 15, Naczk 14 (2x3), Wajler 10 (1x3), Rembiszewska 6 (1x3), Gwarda 4 oraz Bujniak 9 (1x3), Ossowska 4, Grymek 2, Mysińska 2, Pyka, Sklepowicz, Stawińska
AZS UMCS: Witkoś 12, Antczak 11, Kotonowicz 4, Stanek 4, Furdak 2 oraz Skrzecz 10 (1x3), Grygiel, Łodygowska