Koszykówka: AZS UMCS Lublin ze srebrem Akademickich Mistrzostw Polski!

Duży sukces odniosły koszykarki AZS UMCS Lublin podczas zakończonych w Poznaniu Akademickich Mistrzostwach Polski. Podopieczne Andrzeja Dubielisa wywalczyły srebrny medal, a Katarzyna Furdak została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju.

W stolicy Wielkopolski trzon lubelskiego zespołu stanowiły zawodniczki grające w poprzednim sezonie w pierwszej lidze, dodatkowo wzmocnione byłą koszykarką AZS UMCS Katarzyną Trzeciak.

Akademiczki udział w finałach rozpoczęły od starcia z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim. Lublinianki zwyciężyły aż 52:29. W następnym meczu fazy grupowej AZS UMCS pokonał Uniwersytet Szczeciński 52:35, a na zakończenie tej fazy nie dały szans Uniwersytetowi Śląskiemu, zwyciężając 50:27.

W ćwierćfinale lublinianki trafiły na aktualnego wicemistrza kraju AZS PWSZ Konin. Lublinianki pokonały faworyta 58:41, a w półfinale zmierzyły się z ubiegłorocznymi złotymi medalistkami AZS Uniwersytetem Adama Mickiewicza z Poznania. Także te starcie zakończyło się zwycięstwem podopiecznych Andrzeja Dubielisa 44:31.

W finałowym starciu AZS UMCS zmierzył się z Uniwersytetem Warszawskim. Tu jednak lepszy okazał się zespół ze stolicy, zwyciężając 60:54.

Srebrny medal to wielki sukces, którego się nie spodziewaliśmy – mówi Andrzej Dubielis, trener AZS UMCS Lublin, na oficjalnym facebooku lubelskiego klubu. – Nasze koszykarki pokazały wielkie umiejętności i charakter. Turniej finałowy to morderczy wysiłek. Rozgrywanie sześciu ciężkich meczów w ciągu trzech dni wymaga częstego rotowania składem. W finale zabrakło sił, a w losowaniu grup trochę szczęścia, ponieważ trafiliśmy na najcięższe zespoły. Dziękuję mojej drużynie za świetny turniej i dobrą atmosferę – dodaje.