Koszykówka: Juniorzy Wikany Startu Lublin przegrali z MKS Dąbrowa Górnicza (FOTO)

Koszykarze Wikany Startu Lublin w ostatnim mecz półfinałowego turnieju Mistrzostw Polski Juniorów Starszych U20 przegrali z MKS Dąbrowa Górnicza 72:95 i zajęli ostatnie miejsce w zawodach rozgrywanych w Kozim Grodzie. Awans do finałów (przed rokiem grali w nim lublinianie) wywalczyły ekipy WKK Wrocław i MKS Dąbrowa Górnicza.

Niedzielne starcie dla lublinian było z tych o "pietruszkę". Natomiast MKS Dąbrowa chcąc awansować do finałów mistrzostw Polski musiał wygrać. Od początku meczu było widać większą determinację w ekipie gości, którzy wysoko wygrali pierwszą kwartę i w zasadzie mogli być pewni, że zagrają z najlepszymi zespołami w Polsce. W drugich 10 minutach MKS jeszcze powiększył przewagę, by w drugiej połowie kontrolować przebieg wydarzeń na parkiecie i odnieść zasłużone, wysokie zwycięstwo.

Wikana Start Lublin – MKS Dąbrowa Górnicza 72:95 (13:32, 20:25, 18:19, 21:19)
Wikana Start: Hałas 29, Łoszczyk 24, Kosior 9, Stawecki 5, Klębowski 3, Breś 2, Kacki, Łoś, Targosz, Uniłowski