Koszykówka: Polska wygrała z Wielką Brytanią. Najlepszy Michał Ignerski (ZDJĘCIA)

KAMB
Polscy koszykarze przygotowujący się w Lublinie do EuroBasketu mają za sobą kolejny mecz kontrolny. W sobotę w hali Globus, przy dopingu blisko trzech tysięcy kibiców pokonali zdecydowanie Wielką Brytanię 85:66 (24:12, 28:14, 21:18, 24:22).

Spotkanie od początku przebiegało pod dyktando Polski, która w pierwszej kwarcie wygrała zdecydowanie 24:12. Thomas Kelati rzuciła aż 12 punktów, a w całym meczu była najskuteczniejszym zawodnikiem naszej kadry z 18 oczkami. Zdecydowana przewaga Polaków była widoczna także w drugiej kwarcie. W rezultacie pierwsza połowa zakończył się zwycięstwem naszych 52:26.

Największą przewagę Polacy uzyskali trzeciej kwarcie kiedy prowadzili nawet 30 punktami. Później jednak trener dał pograć zmiennikom a przewaga na koniec meczu stopniała do 19 punktów. Spotkanie z Wielką Brytanią pokazało jak skuteczna jest nasza kadra w rzutach za trzy punkty. Polacy trafili aż 16 trójek. MVP spotkania został wybrany Michał Ignerski, lublinianin który w meczu rzucił 16 punktów.

W niedzielę nasza reprezentacja zakończy wizytę w Lublinie. W ostatnim meczu turnieju zagra ze Szwecją. Początek spotkania o godz. 18.

Polska – Wielka Brytania 85:66 (24:12, 28:14, 21:18, 12:22)