Koszykówka: Wikana Start Lublin lepsza od Legii Warszawa

Kolejne zwycięstwo w meczu sparingowym odnieśli koszykarze Wikany Startu Lublin. Podopieczni Pawła Turkiewicz rozgromili w Lublinie pierwszoligową Legię Warszawa 91:63.

Najlepszym graczem na parkiecie był Amerykanin Bryon Allen. Koszykarze czerwono-czarnych zdobył 20 punktów, wszystkie w trzech pierwszych kwartach.

Dobrze prezentowali się także inni zawodnicy z USA czyli Derek Billin i Robert Lewandowski. Każdą z pierwszych trzech części meczu wygrali lublinianie. Ostatnia kwarta zakończyła się remisem, ale w niej trener czerwono-czarnych dał szansę gry młodym graczom.

Wikana Start Lublin - Legia Warszawa 91:63 (22:14, 23:16, 26:13, 20:20)
Wikana Start: Allen 20, Billing 12, Lewandowski 11, Ł. Diduszko 9, Szymański 8, Śmigielski 8, Wojdyła 6, B. Diduszko 5, Czujkowski 5, Wilczek 3, Kowalski 2, Szczepaniak 2, Hałas.