Koszykówka: Wikana Start Lublin ponownie lepsza od Legii Warszawa

Koszykarze Wikany Startu Lublin po raz drugi zmierzyli się z Legią Warszawa. Po raz kolejny w meczu kontrolnym lepsi okazali się czerwono-czarni pokonując pierwszoligowca ze stolicy 70:55. Najwięcej punktów dla gospodarzy (19) zdobył Amerykanin Derek Billing. 14 oczek dołożył jego krajan Bryon Allen.

Tak jak w pierwszym spotkaniu, od początku drugiego również dominowali gospodarze. Po pierwszej kwarcie lublinianie prowadzili dziesięcioma oczkami. Drugie 10 minut było troszkę słabsze w wykonaniu podopiecznych Pawła Turkiewicza, ale trzecia kwarta to znów przewaga lublinian. Ostatnią część spotkania wygrała Legia, ale ostatecznie Wikana Start zwyciężyła 70:55.

W ekipie gospodarzy dobry mecz rozegrali Billing, Allen, a także Marcel Wilczek, chociaż i pozostali zawodnicy stanęli na wysokości zadania, co dobrze rokuje przed meczami o punkty.

Lublinianie niedługo zadebiutują w Tauron Basket Lidze. W środę, czerwono-czarni zmierzą się przed własną publicznością w kolejnym meczu kontrolnym z ligowym rywalem Siarką Jeziorem Tarnobrzeg.

Wikana Start Lublin - Legia Warszawa 70:55 (22:12, 16:18, 20:10, 12:15)
Wikana Start: Billing 19, Allen 14, Wilczek 10, Lewandowski 9, Ł. Diduszko 7, B. Diduszko 5, Śmigielski 4, Wojdyła 2, Czujkowski, Kowalski