Koszykówka: Wikana-Start Lublin przegrała z Wilkami Morskimi Szczecin

Dobiegła końca dobra passa pierwszoligowej Wikany-Startu Lublin. W sobotę, podopieczni Dominika Derwisza przegrali na wyjeździe z Wilkami Morskimi Szczecin 78:86. Gościom nie pomogło dobra dyspozycja Wojciecha Szawarskiego, autora 19 punktów.

Pierwsza część meczu była bardzo wyrównana. Raz prowadził jeden zespół, raz drugi. Na przerwę goście schodzili przegrywając zaledwie dwoma oczkami. Losy spotkania rozstrzygnęły się w trzecie kwarcie. Niestety znacznie lepiej prezentowali się w niej miejscowi, który wygrali ją dziesięcioma punktami. Czerwono-czarni próbowali odrobić straty, ale zabrakło im czasu, żeby doścignąć przeciwnika. W ekipie Wilków doskonała partię rozegrał Piotr Pluta, a w lubelskiej drużynie oprócz Szawarskiego na wyróżnienie zasługują jeszcze Grzegorz Mordzak i Marcel Wilczek.

King Wilki Morskie Szczecin – Wikana-Start Lublin 86:78 (28:25, 17:18, 28:17, 13:18)
Wilki: Pluta 26, Flieger 16 (3), Kowalczuk 15 (1), Bojko 2, Kuśmieruk 0 oraz Majcherek 9 (2), Adamkiewicz 7 (1), Trela 7, Nowacki 3 (1), Balcerek 1.
Wikana-Start: Szawarski 19 (3), Mordzak 17 (3), Wilczek 15, Pełka 11 (1), Michalski 3 (1) oraz Kaczmarski 6 (2), Kowalski 5 (1), Sikora 2.