Kradli samochody w Rosji i sprzedawali je do Afryki....

  Kradli samochody w Rosji i sprzedawali je do Afryki. Wybierali Toyoty Land Cruiser

  Sławomir Skomra

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Kradli samochody w Rosji i sprzedawali je do Afryki. Wybierali Toyoty Land Cruiser

  ©archiwum NOSG/materiał ilustracyjny

  Lubelska prokuratura rozbiła międzynarodowy gang, który kradł samochody w Rosji i sprzedawał je w afrykańskich krajach. Przestępcy wybierali tylko jedną markę i model. To Toyota Land Cruiser.
  Kradli samochody w Rosji i sprzedawali je do Afryki. Wybierali Toyoty Land Cruiser

  ©archiwum NOSG/materiał ilustracyjny

  - Lubelski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej skierował akt oskarżenia przeciwko czterem osobom, trzem obywatelom Federacji Rosyjskiej oraz jednemu obywatelowi Białorusi - informuje biuro prasowe Prokuratury Krajowej.

  Mężczyźni są oskarżeni o udział w w międzynarodowej zorganizowanej grupie przestępczej. Zajmowali się kradzieżą samochodów, przerabianiem ich numerów seryjnych, dokumentów i sprzedawaniem ich do innych krajów. Według śledczych przestępcy działali od 2016 roku w Terespolu oraz na terenie Rosji i Niemiec.

  Co ciekawe mężczyzn interesowały tylko konkretne samochody. Brali na celownik wyłącznie terenowe Toyoty Land Cruiser. Skradzionymi w Rosji autami przestępcy wjeżdżali na teren Unii Europejskiej. Samochody już tam zostawały, a mężczyźni wracali do Rosji samolotami.

  Toyoty długo w Niemczech nie były, bo były sprzedawane do Afryki.

  - W toku postępowania prokuratorzy ustalili, że do Polski przez drogowe przejście graniczne w Terespolu mogło wjechać co najmniej 57 samochodów marki Toyota - informuje PK.

  Śledczym udało się ustalić, że w gangu panował konkretny podział obowiązków. Część z jego członków zajmowała się kradzieżami aut, inni przerabianiem numerów identyfikacyjnych i dokumentów a kolejni członkowie grupy dokonywali znalezienia nabywców, a także wyprowadzali samochody z terenu Rosji i dostarczali je odbiorcy.

  - Wobec wszystkich oskarżonych na wniosek prokuratora jest stosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Czyny zarzucone oskarżonym zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności - dodaje Prokuratura Krajowa.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Czytaj treści premium w Kurierze Lubelskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  PRZEPISY

  PORADY

  RAPORTY