Kraśniczanin Kamil Jastrzębski z nowym rekordem życiowym oraz minimami na mistrzostwa świata i Europy

Kamil Jastrzębski pokazał się z bardzo dobrej strony podczas maratonu w Walencji. Reprezentant SKB Kraśnik w niezwykle mocnej stawce uplasował się na 28. pozycji, poprawiając wynikiem 2:11:08 swój rekord życiowy.

– Maraton w Walencji przyniósł mi wiele emocji. Po blisko siedmiu miesiącach kontuzji wróciłem znowu do szybkiego biegania – mówi Kamil Jastrzębski, zawodnik SKB Kraśnik.

– Oprócz nowego rekordu życiowego, wypełniłem minima na mistrzostwa świata w Eugene oraz mistrzostwa Europy w Monachium. To także motywacja do dalszej, sumiennej pracy. Włożyłem w ten bieg całe serce, dałem z siebie 100% i walczyłem do samego końca – dodaje.

W Hiszpanii bardzo dobrze spisali się inni polscy długodystansowcy. W rywalizacji kobiet Katarzyna Jankowska (Podlasie Białystok) zaliczyła najlepszy debiut w historii polskiej lekkoatletyki, a wśród panów Krystian Zalewski (Barnim Goleniów) z rekordem życiowym przesunął się na siódme miejsce all-time.

Metę zlokalizowaną na terenie Ciudad de las Artes y las Ciencias Jankowska minęła jako piętnasta zawodniczka w stawce. Uzyskała czas 2:27:07. Debiutantka na dystansie maratońskim wskoczyła tym samym na wysokie ósme miejsce w polskich tabelach historycznych.

Wynik zawodniczki Podlasia Białystok jest też lepszy od wskaźników PZLA na przyszłoroczne mistrzostwa świata oraz czempionat Starego Kontynentu. Nieco ponad dwie minuty za Jankowską finiszowała doświadczona Iwona Bernardelli. Druga z Polek osiągnęła czas 2:29:34. Maraton w Walencji (World Athletics Label Road Races – Elite Platinum) wygrała Nancy Jelagat – 2:19:31.

W gronie panów Krystian Zalewski zajął 25. miejsce. Z czasem 2:10:14 przesunął się on na siódmą lokatę w polskich tabelach historycznych. Zwyciężył Lawrence Cherono – 2:05:12.