reklama

Krzysztof Hetman pozywa dyrektora TVP Lublin. „Naruszenie dóbr osobistych"

Sławomir Skomra
Sławomir Skomra
Zaktualizowano 
archiwum
Kandydat Koalicji Obywatelskiej ma zamiar spotkać się w sądzie z Ryszardem Montusiewiczem. Chodzi o spot wyborczy i czołówkę „Panoramy Lubelskiej".

Sprawa zaczęła się, gdy kandydujący do Parlamentu Europejskiego lider lubelskiej listy Koalicji Obywatelskiej przedstawił swój spot wyborczy. Znalazł się z nim graficzny fragment niemal identyczny z czołówką „Panoramy Lubelskiej", a to jest program informacyjny TVP Lublin.

Wówczas na antenie stacji Ryszard Montusiewicz, dyrektor TVP Lublin stwierdził: - Ewidentnie widać, że medialny i intelektualny dorobek TVP3 Lublin wykorzystano w sposób nieetyczny i tłumaczył: - Czołówka i cała oprawa są jednoznacznym zwiastunem autorskiego programu – i dodał, że została ona przygotowana przez dziennikarzy, informatyków i montażystów lubelskiego oddziału TVP3.

CZYTAJ TEŻ: Manipulację i nieetyczność zarzuca dyrektor TVP Lublin europosłowi Hetmanowi. „Żądam przeprosin” ripostuje poseł

Tyle że Hetman taką czołówkę spotu kupił. - To ogólnodostępny szablon dostępny w internecie. Można go kupić za 41 dolarów -odpierał zarzuty polityk i dodawał: - Pan Montusiewicz naruszył moje dobra osobiste. Oczekuję od niego przeprosin. Jeśli tego nie zrobi, rozważę podjęcie kroków prawych.

Przeprosin nie było, szef TVP Lublin oświadczył: - Lider PSL nadszarpuje swój wizerunek i naraża się na zarzut naruszenia dóbr osobistych drugiej osoby.

Teraz sprawa znajdzie finał w sądzie, bo Hetman ma zamiar cywilnie pozwać Montusiewicza. Nie może zrobić tego w trybie wyborczym, bo szef TVP nie jest kandydatem. Krzysztof Hetman uważa, że oskarżenia rzucane przez Montusiewicza to naruszenie dóbr osobistych polityka.

- Jeśli pan Montusiewicz przeprosi, to oczywiście wycofam wniosek - mówi Hetman i tłumaczy: - Oczekuję przeprosin w tej samej formie, w jakiej został wyemitowany materiał na mój temat. W „Panoramie Lubelskiej" o godzinie 18.30 i 21.

Nie udało nam się dodzwonić do Ryszarda Montusiewicza.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Żłobki tylko dla szczepionych

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 24

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

S
Suweren Suwereński
2019-05-23T13:16:41 02:00, lubelak:

Co to jest ten Montusiewicz.Bo nie nie ma telewizorka a co raz częściej ten farbowany lis się pojawia w necie

Mont Usiewicz?!

Szczyt... no, czego? 😉

G
Gość
2019-05-22T18:29:34 02:00, Taka prawda:

I tak na ciebie nikt nie zagłosuje poza twoimi znajomymi.Platforma Obywatelska (Koalicja Obywatelska) jest spalona!. Ta partia to banda złodziei i oszustów.To Ci nic nie da a swoje spoty wyborcze to wsadź sobie w d....!.

2019-05-22T20:15:05 02:00, Gość:

Ja zaglosuje i wiele innych osób.

2019-05-23T05:58:46 02:00, Gość:

Ja i moja rodzina też!

Ja też zagłosuję, moja rodzina i znajomi też, bo Pan Hetman to porządny człowiek, do tego kompetentny.

A takie chamstwo jak Ty powinno się izolować ze społeczeństwa!

G
Gość
2019-05-22T21:53:43 02:00, Gość:

Hetman to Oszust NIKT NA CIEBIE NIE ZAGŁOSUJE PSL to tęczowa partia

Nie obrażaj i nie pomawiaj jak nie masz dowodów trollu. To jeszcze jest karane.

G
Gość
2019-05-22T23:05:33 02:00, Gość:

skoro czołówka TVP Lublin jest warta 41 dolarów, to cały oddział lubelski jest ile wart? Buhahaha

2019-05-23T17:12:28 02:00, OdPOwiadam:

więcej niz PSL, bo ich nazwa jest nic nie warta, tak jak i ich partia , przywlaszczyli sobie ja za darmo

PSL był jest i będzie, nawet gdy PiSu już nie będzie. Ich nazwa to już nic nie jest warta, z angielskiego kojarzy sie z jedną czynnościa :) ale tego kadydaci pisu nie wiedzą, bo tam nie trzeba znać języków żeby pojechać do europarlamentu :)

G
Gość
2019-05-23T17:42:43 02:00, 26:

panie hetman wczoraj w bramce do mojej posesji była pana gazetka wyborcza. Nie życzę sobie tego typu gazetek na mojej posesji. Dla mnie to śmieci więc poleciała od razu do śmietnika z makulaturą. A na mój głos panie hetman niech pan nie liczy

Nie wysilaj się pajacu...ja też muszę oglądać te Twoje coś tam cos tam "kandydatki" i to nawet w miejscu gdzie przeszła trąba powietrzna. A gazetke polecam przeczytać, dowiesz się czegoś ciekawszego i prawdziwego niż wbija Ci do głowy TV propaganda.

26

panie hetman wczoraj w bramce do mojej posesji była pana gazetka wyborcza. Nie życzę sobie tego typu gazetek na mojej posesji. Dla mnie to śmieci więc poleciała od razu do śmietnika z makulaturą. A na mój głos panie hetman niech pan nie liczy

O
OdPOwiadam
2019-05-22T23:05:33 02:00, Gość:

skoro czołówka TVP Lublin jest warta 41 dolarów, to cały oddział lubelski jest ile wart? Buhahaha

więcej niz PSL, bo ich nazwa jest nic nie warta, tak jak i ich partia , przywlaszczyli sobie ja za darmo

l
lubelak

Co to jest ten Montusiewicz.Bo nie nie ma telewizorka a co raz częściej ten farbowany lis się pojawia w necie

g
gość

Ten ubecki cenzor nigdy nie powinien być dyrektorem,a już nie w telewizji nie mówiąc o jakiejkolwiek funkcji kierowniczej.

L
Lubelak
2019-05-22T18:29:34 02:00, Taka prawda:

I tak na ciebie nikt nie zagłosuje poza twoimi znajomymi.Platforma Obywatelska (Koalicja Obywatelska) jest spalona!. Ta partia to banda złodziei i oszustów.To Ci nic nie da a swoje spoty wyborcze to wsadź sobie w d....!.

2019-05-22T20:15:05 02:00, Gość:

Ja zaglosuje i wiele innych osób.

2019-05-23T05:58:46 02:00, Gość:

Ja i moja rodzina też!

Ja tez zagłosuje

G
Gość
2019-05-22T18:29:34 02:00, Taka prawda:

I tak na ciebie nikt nie zagłosuje poza twoimi znajomymi.Platforma Obywatelska (Koalicja Obywatelska) jest spalona!. Ta partia to banda złodziei i oszustów.To Ci nic nie da a swoje spoty wyborcze to wsadź sobie w d....!.

2019-05-22T20:15:05 02:00, Gość:

Ja zaglosuje i wiele innych osób.

Ja i moja rodzina też!

G
Gość

haha co za wstyd, kupują gotowce z neta za 41usd

A
Adam z Lublina

Montusiewiczem to taka lekko rozbudowana wersja Misiewicz. Arogancja i pogarda dla swoich oponentów typowa dla aparatczyków PiSu.

G
Gość

skoro czołówka TVP Lublin jest warta 41 dolarów, to cały oddział lubelski jest ile wart? Buhahaha

o
odPowiadam
2019-05-22T18:29:34 02:00, Taka prawda:

I tak na ciebie nikt nie zagłosuje poza twoimi znajomymi.Platforma Obywatelska (Koalicja Obywatelska) jest spalona!. Ta partia to banda złodziei i oszustów.To Ci nic nie da a swoje spoty wyborcze to wsadź sobie w d....!.

2019-05-22T19:15:23 02:00, Gość:

Pisowski trollu zamilcz