Krzysztof Hołub został w świetnym stylu mistrzem Polski juniorów w biegu na 400 m przez płotki

Krzysztof Hołub (AZS UMCS Lublin) nie miał sobie równych na dystansie 400 m przez płotki podczas mistrzostw Polski juniorów U-20 w Raciborzu materiały klubowe
AZS UMCS Lublin wygrał klasyfikację drużynową podczas mistrzostw Polski juniorów w kategorii wiekowej U-20, które odbyły się w Raciborzu. Akademicy zdobyli 127 pkt., wyprzedzając Zawiszę Bydgoszcz (108 pkt.) i SKLA Sopot (105 pkt.). Lublinianie wywalczyli ogółem pięć medali (jeden złoty, dwa srebrne i dwa brązowe).

Na najwyższym stopniu podium stanął Krzysztof Hołub, który wygrał bieg na 400 m przez płotki. 19-latek wynikiem 52,46 ustanowił swój nowy rekord życiowy. Zabrakło mu zaledwie 0,06 sekundy do wypełnienia minimum na mistrzostwa Europy juniorów, które w dniach 18-21 lipca zostaną rozegrane w szwedzkim Borås.

Pochodzący z usportowionej rodziny Krzysztof Hołub (mama Beata Drózd-Hołub była w przeszłości znakomitą skoczkinią wzwyż, a tata Grzegorz biegaczem na 400 i 400 m przez płotki) po minięciu inii mety zobaczył co prawda na tablicy wynik 52,37 – lepszy od wskaźnika PZLA na juniorski czempionat Starego Kontynentu, jednak po analizie fotofiniszu okazało się, że lublinianin osiągnął czas 52,46 i właśnie z taki mu oficjalnie zapisano. Istnieje jednak szansa, że Polski Związek Lekkiej Atletyki i tak zdecyduje się na wysłanie lubelskiego płotkarza na zawody do Szwecji. Drugie miejsce w Raciborzu zajął Adam Jakubowski z CTL Orlęta Częstochowa (53,10), a trzecie dotychczasowy lider tegorocznych tabel Sebastian Urbaniak z UKS Vectra Włocławek (53,31).

Wicemistrzynią kraju w rzucie dyskiem została Weronika Muszyńska (44,30 m). Kolejne srebro przypadło zaś męskiej sztafecie na dystansie 4x400 m. Lublinianie biegnący w składzie: Oskar Gołębiowski, Dariusz Samarczenko, Karol Jakubczak i Krzysztof Hołub, uzyskali rezultat 3.21,82.

Z brązowych krążków w Raciborzu cieszyli się ponadto: Aleksandra Kufel (rzut młotem, 51,85 m) i Piotr Wiśniewski (trójskok, 14,72 m).

Brązowe medale dorzucili jeszcze Patrycja Zielińska z Agrosu Chełm (400 m, 54,54), Jakub Lewoszewski z Agrosu Zamość (dysk, 56,55 m) oraz sztafeta dziewcząt chełmskiego Agrosu na dystansie 4x400 m (3.52,16).

Racibórz pierwszy raz w historii gościł lekkoatletyczne mistrzostwa Polski do lat 20. Na zmodernizowanym przed rokiem stadionie wystartowało około 1000 zawodników i zawodniczek z całego kraju.