Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Książki: Kurier poleca do czytania nie tylko w święta

LUB
Jak już skończycie z przedświątecznym krzątaniem, gdy się zmęczycie siedzeniem przy stole, kiedy będziecie chcieli odpocząć, sięgnijcie po książkę. Życzymy Wam dużo pomyślności i pasjonujących lektur nie tylko w święta.

Jessica Warman, "Pomiędzy światami", Prószyński i S-ka, 34 złŻycie płynie swoim utartym torem, aż nagle przychodzi przełomowy moment, tak wielki, że nie rozpoznajemy świata, który jest dookoła nas. Mieliście kiedyś takie doświadczenie? Elizabeth Valchar - śliczna, popularna i idealna - budzi się na jachcie po imprezie z okazji swoich osiemnastych urodzin, które świętowała w towarzystwie szóstki najbliższych przyjaciół. Słyszy uporczywy łomot. Idzie sprawdzić źródło hałasu, a to, co widzi, zmienia w jej świecie wszystko. Nagle dostrzega, że myliła się co do siebie i swoich bliskich. Ta książka pełna jest tajemnic i wzruszających romansów, a przede wszystkim opowiada o nadziei, odkupieniu, miłości i wybaczeniu.

Prit Buttar, "Pole walki Prusy", Rebis, 65,90 złKampania w Prusach była jedną z najcięższych, rozpoczęła się we wrześniu 1944 r. a zakończyła dopiero wraz z II wojną światową i upadkiem Berlina. Walczyli żołnierze, ale wśród ofiar przeważali cywile. Był to wojenny koszmar, który trudno porównać z innym: niezliczone bitwy, oblężone twierdze bronione do ostatniego żołnierza, tragiczna w skutkach morska ewakuacja, masowe akty gwałtu i odwetu ze strony czerwonoarmistów na ludności cywilnej i bezlitosne okrucieństwo w walce po obu stronach. Prit Buttar pisze o tym wszystkim powołując się na liczne świadectwa i zeznania uczestników. Porażający dokument o wojnie i jednocześnie opowieść o strachu, jaki czuli Niemcy przed bolszewikami.

Stefan Kisielewski, "Powieści sensacyjne", Prószyński i S-ka, 49 złTrzeci tom dzieł zebranych Stefana Kisielewskiego zawiera powieści sensacyjne. Gorąco polecam. Poznacie Kisiela jako autora kryminałów, ale tak naprawdę będziecie mieli okazję poczytać o okupacji i Polsce lat 50., o tamtych czasach i ludziach, o życiu w powojennych, trudnych czasach, o plagach i kłopotach nękających ludzi. Będzie to dla Was taki powrót do przeszłości. Wszak tamte czasy to już historia.Powieści mają charakter bardziej obyczajowy niż sensacyjny, ale to poplątanie gatunków należy dziś oceniać bardziej jako zaletę niż wadę. Opowiedziane historie są niebanalne, a fabuła jest zdecydowanie z innego świata niż to, co nam serwuje dzisiejsza literatura.

Rafał Kosik, "Obywatel, który się zawiesił", Powergraph, 39 złPozycja dla miłośników fantastyki w najszerszym wydaniu, inaczej mówiąc: science fiction, horror i sensacja. Książka zawiera autorskie wizje przyszłości, które pewnie Was nie zaskoczą, ale być może przypadną Wam do gustu. Są tu opowieści, w których nic nie jest oczywiste. Tych kilka opowiadań Rafała Kosika opiera się na niezbyt skomplikowanej fabule, ale niektóre można pochwalić za oryginalny pomysł i zaskakujące rozwiązania. Taką perełką jest "Wyprawa szaleńców", która może wzbudzić uznanie najbardziej chyba wybrednych miłośników tego gatunku i to opowiadanie szczególnie polecam. Pozostałe są na różnym poziomie. Ale sięgnijcie po tę książkę i sami posmakujcie i oceńcie.

Ewa Grocholska, "Paryski spadek", Prószyński i S-ka, 32 złDalsze losy bohaterek "Paryskiej pokojówki". Przełom lat 70. i 80. Cztery lata po powrocie do Polski z pamiętnych wakacji w mieście marzeń, Agnieszka i Ewa mają szansę powtórzyć swoje przygody. Dziewczęta dowiadują się o niespodziewanym spadku - maleńkiej mansardzie na ostatnim piętrze starej kamienicy, którą zapisał im kloszard zwany Napoleonem. Dziewczyny jak zawsze mogą liczyć na niezawodną pomoc ich wypróbowanego na dobre i złe, przyjaciela Mariana, artysty z Montmartre`u. Jednak pozornie prosta do załatwienia sprawa przeradza się w wielką zagadkę, krok po kroku Agnieszka odkrywa całkiem nowe fakty związane z tym tajemniczym spadkiem.

Robert Cichowlas, "Szósta era", Replika, 29,90 złDuchy Azteków i najbardziej krwawe indiańskie bóstwa od dawna planowały zemstę na białym człowieku. Nie były na to gotowe aż do teraz. Dawid Galiński jest nauczycielem biologii w liceum. Podczas zajęć jeden z jego uczniów przechodzi dziwną metamorfozę i zaczyna recytować słowa pradawnej pieśni. Niedługo potem inny uczeń zostaje brutalnie zamordowany. Galiński odnosi wrażenie, że coś zagnieździło się w jego głowie. To mówi do niego. Śledzi każdy jego ruch. Tymczasem dochodzi do kolejnych mordów. Ofiarom są wyrywane serca, a ich ciała zostają obdarte ze skóry. Poznań staje się epicentrum niewytłumaczalnych, szokujących wydarzeń.


Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową. Zapisz się do newslettera!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski