18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Książki: Kurier poleca do czytania

LUB, ART
Aż czternaście tytułów, wielka rozmaitość gatunków, dla czytelników małych i dużych. Prezentujemy Wam nowości książkowe, które znajdziecie w lubelskich księgarniach. Miłej lektury i wielu wrażeń.

Tim Willocks, "Dwanaścioro z Paryża", Rebis, 47,90 zł
Paryż, 23 sierpnia 1572, za kilka godzin zacznie się noc świętego Bartłomieja... Trzy wojny religijne zmieniły stolicę Francji w kocioł nienawiści, intryg i zepsucia. Królewskie zaślubiny Małgorzaty de Valois i Henryka Nawarskiego, które miały być radosnym symbolem pojednania katolików i hugenotów, w rzeczywistości stały się impulsem do rozpętania rzezi na niewyobrażalną skalę. Carla, hrabina la Penautier, ma uświetnić zaplanowaną przez Katarzynę Medycejską uroczystość na cześć nowożeńców grą na violi da gamba. Nie mogąc odmówić takiemu zaproszeniu, udaje się do Paryża, mimo że jest w zaawansowanej ciąży.

Marek Pindral, "Chiny od góry do dołu", Wydawnictwo Bernardinum, 44,90 zł
"Chiny od góry do dołu" to opowieści z dwuletniego pobytu autora w Państwie Środka. Nie, nie podróży z plecakiem i przewodnikiem "Lonely Planet", ale właśnie pobytu, ponieważ Marek Pindral pojechał tam, aby uczyć angielskiego na uniwersytecie w Chengdu. Autor obserwował, pytał, rozmawiał. Po jakimś czasie przestał być jedynie belfrem, a stał się także kompanem swoich studentów. Zapraszano go na imprezy, na wspólne przyrządzanie posiłków, a nawet - co było oznaką wyjątkowego zaufania - do rodzinnych domów. A kiedy nadeszły wakacje, nadszedł też czas na poznawanie innych regionów Chin.

Peter Grimsdale, "Battlefield 4: Odliczanie do wojny", Insignis, 34,99 zł
Granica Chiny/KRLD. Godzina trzecia nad ranem, dwadzieścia stopni poniżej zera. Tajny agent CIA Laszlo Kovic dowodzi chińsko-amerykańską operacją specjalną. Jej cel to przejęcie ważnego północnokoreańskiego programisty, stojącego za macierzystym arsenałem nuklearnym. Choć teoretycznie każdy szczegół misji dopięto na ostatni guzik, sprawy przybierają zły obrót. Wszyscy amerykańscy marines - z wyjątkiem Kovica - giną. Wpółżywemu Kovicowi cudem udaje się wrócić do Szanghaju. Zaczyna szukać odpowiedzi na nurtujące go pytania: czy został wystawiony? A może doszło do przecieku?

Jorg Baberowski, "Stalin. Terror absolutny", Prószyński i S-ka, 58 zł
Niech Was nie zwiedzie zdjęcie na okładce. To nie jest biografia Stalina. To wielka monografia poświęcona stalinizmowi jako metodzie sprawowania władzy. Jakimi środkami? Z użyciem terroru, represji, donosów, strachu, głodu. Bo stalinizm w Rosji sowieckiej spowodował, że 150-milionowy kraj został zamieniony w jeden wielki łagier. Nawet ci, którzy żyli na rzekomej wolności, tej wolności nie mieli. Nawet komunistyczna nomenklatura, ludzie władzy nie mogli być pewni swego dnia ani godziny, kiedy przyjdzie po nich NKWD. Po co zbudowany został ten demoniczny system? Odpowiedź w książce.

Hanna Cygler, "Grecka mozaika", Rebis, 33,90 zł
Korfu, lato 2010 roku. Spokój Jannisa Kassalisa mąci pojawienie się tajemniczej, młodej Polki. Dziewczyna ma podstawy podejrzewać, że jest jego córką... Choć obojgu trudno odnaleźć się w nowej sytuacji, po przełamaniu początkowej nieufności nawiązuje się między nimi nić porozumienia. Jannis stopniowo wyjawia Ninie swą przeszłość i kolejne rodzinne tajemnice. Co wyniknie z tego niezwykłego spotkania? Przeznaczenie bywa przewrotne i wiedzą o tym zwłaszcza Grecy... Hanna Cygler zaprasza czytelnika na kolejną pasjonującą przygodę, w której wątki historyczne splecione będą z miłosnymi i sensacyjnymi.

Cormac McCarthy, "To nie jest kraj dla starych ludzi", Wydawnictwo Literackie, 32,30 zł
Książka jak najbardziej godna polecenia. Zresztą cała seria powieści McCarthy'ego przygotowana na polski rynek przez Wydawnictwo Literackie, warta jest uwagi czytelnika. Akcja tej książki toczy się w 1980 roku. Na pustkowiu tuż przy granicy z Meksykiem pewien myśliwy znajduje dwa miliony dolarów. Niedawno w trakcie transakcji narkotykowej doszło tu do krwawej strzelaniny. Llewelyn przywłaszcza sobie gotówkę, marząc o rozpoczęciu nowego życia. Ale jego tropem podąża psychopatyczny morderca… Filmową adaptację tej powieści, w reżyserii Ethana i Joela Coenów (2007), nagrodzono aż 4 Oscarami.

Lisa Scottoline, "Nie odchodź", Prószyński i S-ka, 38 zł
Mike Scanlon, trzydziestosześcioletni lekarz, odbywa służbę w Afganistanie tęskniąc do pozostawionej w kraju żony Chloe i niedawno urodzonej córeczki. Wiadomość o nagłej śmierci Chloe jest dla niego wstrząsem. Równie wielkim okazują się szczegóły, które odkrywa wkrótce po powrocie, a które zmuszają go do zadania sobie pytania, na ile i czy w ogóle znał swoją żonę… i siebie. Musi też zdecydować, czy jest w stanie sam zająć się córką, dla której stał się zupełnie obcym człowiekiem. Mike uświadamia sobie, że najważniejszą bitwę swojego życia będzie musiał dopiero stoczyć, ryzykując wszystko, by ocalić to, co dla niego najdroższe.

Danielle Steel "Od pierwszego wejrzenia", Znak, 36,90 zł
Timmie przeszła w życiu długą drogę. Nieszczęśliwe dzieciństwo i trudne początki dały jej siłę, by wspiąć się na sam szczyt. Dzięki talentowi i determinacji została słynna projektantką mody. Za sukces zawodowy zapłaciła jednak wysoką cenę. Uczucia zawsze spychała na dalszy plan, mimo że coraz bardziej doskwierała jej samotność. I wtedy w jej życiu pojawił się Jean - Charles. Okazało się jednak, że na jej ukochanym ciążą zobowiązania z przeszłości, kochanków dzielą kontynenty, a los skrywa przed nimi niejedną niespodziankę. Danielle Steel jest autorką ponad 120 książek, przetłumaczonych na 43 języki i wydanych w 69 krajach.

Jacek Piekara "Szubienicznik. Falsum Et Verum". Otwarte, 39,90 zł
Tropiciel złoczyńców gwałcicielem i mordercą? Podstarości Jacek Zaremba został oskarżony o okrutne zbrodnie. Czy dowiedzie swej niewinności i tego, że padł ofiarą diabolicznych knowań? A może Zaremba to wilk w owczej skórze?
Kontynuacja "Szubienicznika" do ostatniej chwili trzyma czytelnika w napięciu. Stare tropy jeszcze bardziej się plączą, nowe fakty wychodzą na jaw. Intryga siega cesarskiego dworu w Wiedniu. Kto jest kim w tej tajemniczej rozgrywce?
Jacek Piekara jest aktualnie jednym z najpopularniejszych pisarzy, twórcą opowiadań i powieści fantastycznych. Jego książki kupują tysiące ludzi.

Alina Krzywiec, "Kolebka", Prószyński i S-ka, 32 zł
Nie miałam ani matki, ani babci, los pokarał mnie matko-babcią, hydrą z dwoma głowami - wyznaje 27-letnia Marta Żółkiewska. Dorastała na Dolnym Śląsku, wychowali ją dziadkowie, matka zniknęła w niewyjaśnionych okolicznościach, ojca nigdy nie poznała. Po śmierci ukochanego dziadka ucieka na studia do Warszawy, dostaje pracę, chce założyć rodzinę. Kiedy traci ciążę, nieoczekiwanie przychodzi list z ultimatum: albo wróci do rodzinnego domu, albo babcia przekaże go kościołowi. Na miejscu okazuje się, że przeszłość jej rodziny kryje wiele tajemnic. Czy Marcie uda się ustrzec przed błędami przodków i pójść własną drogą? Dlaczego matka nie umiała kochać?

Jerzy Pilch, "Pod Mocnym Aniołem", Świat Książki, 34,90 zł
Kto nie czytał jeszcze tej książki - będzie miał odwieczny dylemat towarzyszący powieściowym ekranizacjom: najpierw czytać książkę czy oglądać film, a może sobie lekturę darować? Powiem Wam w sekrecie, i jedno, i drugie będzie smakowało, jeżeli lubicie mocne historie. Mamy do czynienia z najgłośniejszą powieścią Jerzego Pilcha i chyba najlepszym filmem Wojciecha Sma-rzowskiego, który nie jest zwykłym przeniesieniem, adaptacją. Temat ten sam: studium nałogu i walki z uzależnieniem. Ale inne środki wyrazu, inna - że tak powiem - moc (to słówko pasuje tu jak ulał) przekazu. Wrażenia po przeczytaniu książki i obejrzeniu filmu - gwarantowane i niepowtarzalne.

"Animal Magic. Dzielny Fryderyk", Znak Emotikon, 17,90 zł
Wydano już siedem książeczek z przygodami Lotki. 11-letnia Lotka mieszka u wujka, który prowadzi wyjątkowy sklep zoologiczny - sprzedaje wyłącznie magiczne zwierzęta! Lotka także uczy się czarów i każdego dnia lepiej się nimi posługuje. Pomaga jej w tym ukochana jamniczka Sonia. W książeczce poświęconej Fryderykowi Lotka jest szczęśliwa, bo jej rodzina jest już w komplecie - mieszka z mamą i tatą, a groźna czarownica Pandora już im nie zagraża. Fryderyk, magiczna różowa myszka, postanawia pojechać z Lotką na szkolną wycieczkę i utrzeć nosa wrednej Sarze, która wciąż dokucza Lotce.

Sharrie Williams, Bettie Youngs, "Maybelline", Muza, 49,99 zł
Co to jest Maybelline - tego może nie wiedzieć mężczyzna, ale nie ma chyba kobiety w Polsce, która nie słyszałaby o tej marce kosmetyków. No i tu zaczyna się romantyczna opowieść o barwnych ludziach - czterech pokoleniach rodziny Williamsów, twórców imperium kosmetycznego Maybelline. Dziedziczka imperium opowiada o losach swych krewnych na tle burzliwej historii XX wieku. Opowiada o powiązaniach potentatów kosmetycznych z gwiazdami Hollywood i ustosunkowanymi postaciami amerykańskiego high lifu ostatnich kilkudziesiesięciu lat. O umiejętnym wykorzystywaniu zmian w obyczajowości do inspirowania i napędzania rozwoju firmy.

Agnieszka Pietrzyk, "Urlop nad morzem", Prószyński i S-ka , 29,90 zł
Beata i Marcin mają problemy finansowe, w tym roku rezygnują więc z wyjazdu na wymarzone zagraniczne wakacje. Pomocą służy im stara znajoma i proponuje klucze do niedawno kupionego domu nad morzem. Stary dom kryje na poddaszu pełno przykurzonych rupieci, których plądrowanie sprawia Beacie niesamowitą radość. W jednej ze starych książek odnajduje list, który zdaje się zawierać mroczną tajemnicę. A może to tylko niewinny żart? Z pozoru nudne wakacje zamieniają się w kryminalne śledztwo, w którym trzeba będzie poznać przeszłość miasteczka oraz wysłuchać wielu historii. Są bowiem miejsca, które nie chcą zapomnieć.

FLESZ: Polacy żyją krócej. Co nas zabija?

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3