Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Książki: Kurier poleca nowości z księgarskich półek

LUB
Wakacje i sezon urlopowy tuż, tuż. Dla tych co nie wyobrażają sobie letniego wyjazdu i wypoczynku bez dobrej książki, przygotowaliśmy zestaw, z którego z pewnością coś dla siebie wybierzecie.

Mariusz Czubaj "Piąty Beatles", WAB
Rudolf Heinz, profiler po traumatycznych przejściach i miłośnik bluesa, mierzy się z zagadkowym morderstwem. Okoliczności wydają się nietypowe: na miejscu zbrodni pozostawiono okładkę albumu Beatlesów Abbey Road. Okoliczności śmierci wydają się nietypowe, ale Heinza najbardziej intryguje ta okładka. Heinz rusza tropem mordercy. Nie przypuszcza, jaki obrót przybierze sprawa, która zajmie mu prawie dwa lata i okaże się ostatnią w jego karierze.

"102 ciasta z owocami siostry Anastazji", WAM
Siostrę Anastazję znają chyba wszyscy, którzy korzystają z cudzych przepisów i lubią pichcić. Tym razem mamy zbiór sprawdzonych, tradycyjnych przepisów na wypieki z polskimi owocami. Wszystkie receptury oparte są na polskich produktach, dostępnych w każdym sklepie. Wśród przepisów znajdują się ciasta ucierane, kruche i półkruche, francuskie, babki i biszkopty, a także ciasta drożdżowe, rolady i ciasteczka. W połączeniu z ulubionymi owocami tworzą niepowtarzalny smak. Skorzystaj z doświadczenia siostry Anastazji.

Claire North "Pierwszych piętnaście żywotów Harry'ego Augusta", Świat Książki
Harry August umiera. Znowu. W chwili śmierci zawsze powraca do punktu wyjścia. Niezależnie od tego, co robi i jakie decyzje podejmuje, za każdym razem staje się chłopcem pamiętającym wszystkie fakty z życia, które przeżył dwanaście razy. Nic się nie zmienia, nigdy. Aż do teraz. Kiedy nadchodzi kres jedenastego życia Harry’ego, przy jego łóżku pojawia się dziewczynka, która mówi: „O mało mi nie umarłeś, doktorze... Muszę wysłać wiadomość w przeszłość”.

Katarzyna Bonda "Okularnik", Muza
Sasza Załuska postanawia wrócić do policji. Najpierw jednak wyjeżdża na Podlasie, by raz na zawsze uporządkować swoje życie osobiste. Profilerka uczestniczy w tradycyjnym białoruskim weselu i staje się świadkiem dramatycznych wydarzeń. Uprowadzona panna młoda to kolejna kobieta, związana z lokalnym przedsiębiorcą, która zaginęła bez śladu. Tymczasem w okolicznych lasach wciąż znajdowane są ludzkie szczątki. W każdej z tych niewyjaśnionych spraw przewija się auto - mercedes okularnik.

Simone de Beauvoir "Pewnego razu w Moskwie", Prószyński i S-ka
Przyznam od razu: spodziewałem się po życiowej partnerce Jean-Paula Sartre'a więcej ładunku i emocji w opowieści o rozpadającym się związku. Wszak Beavoir to specjalistka od tej tematyki, problemów kobiecości i męskości. Któż lepiej niż ona znała zawiłości życia dwojga ludzi, którzy od lat są ze sobą, starzeją się, rozczarowują, uczucia gasną, wszystko stygnie. „Pewnego razu w Moskwie” to opowieść o kryzysie – małżeńskim i (jakżeby inaczej) egzystencjalnym, którego doświadczają Nicole i André. Obraz starzejącego się małżeństwa, które w czasie wspólnej podróży rozczarowuje się zarówno odwiedzanym Związkiem Radzieckim, jak i sobą.

Waldemar Piasecki "Jan Karski. Jedno życie" t. 1, Insignis
Ukazał się pierwszy tom (do roku 1939) opowieści o życiu Jana Karskiego, legendarnego emisariusza Polskiego Państwa Podziemnego. To postać niezwykła, wręcz niespotykana jeśli idzie o polskie dzieje w czasie II wojny światowej. Tym, którzy o Karskim nie słyszeli wspomnę tylko, że był naocznym świadkiem żydowskiej zagłady. Był kurierem, który dosłownie w swojej głowie wywózł na Zachód informacje i całą masę danych na temat tego co się dzieje na okupowanych przez hitlerowców ziemiach polskich. Tę wiedzę przekazał m.in. prezydentowi Roosveltowi. Ale alianci niewiele z tym zrobili. Ba, nawet środowiska żydowskie w Ameryce nie potrafiły uwierzyć w to co się działo we wschodniej Europie. Karski swe zadanie wypełnił, ale z efektów nie był zadowolony. Przez lata gryzł się z tego powodu.

Teraz mamy przed sobą wielką biografię Jana Karskiego, z detalami i wydarzeniami dotąd nieopisywanymi.

Marek Krajewski, Jerzy Kawecki "Umarli mają głos. Prawdziwe historie", Znak
Wyjątkowy duet - autor kryminałów i wybitny medyk sądowy - na tropie polskich morderców. Zbrodnie w afekcie i szczegółowo zaplanowane morderstwa, seksualne dewiacje i rytualne mordy. Marek Krajewski - twórca serii słynnych powieści o Eberhardzie Mocku i Edwardzie Popielskim. Jerzy Kawecki - starszy wykładowca w Katedrze i Zakładzie Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, biegły sądowy z wieloletnim doświadczeniem zawodowym.

"Dom Świętego. Sanktuarium św. Jana Pawła II", Biały Kruk
To najmłodsze sanktuarium w Polsce - wotum wdzięczności narodu za pontyfikat św. Jana Pawła II. Przyciąga rocznie ponad milion pielgrzymów. Białe Morza w Krakowie - tu ciężko pracował młody Karol Wojtyła jako robotnik, a wiele lat później jako sędziwy papież konsekrował tuż obok Bazylikę Bożego Miłosierdzia. Naprzeciwko Łagiewnik wyrosło swoiste miasteczko świętego; potężne, wspaniale zdobione kościoły, kaplice, muzeum, siedziba Centrum Wolontariatu, sale ekspozycyjne, konferencyjne, księgarnia papieska.

Niezwykłe sanktuarium i niezwykła książka umożliwiająca pielgrzymkę na Białe Morza bez wychodzenia z domu!

Ema McKinley, Cheryl Ricker "Dotyk nieba", WAM
Z dnia na dzień z energicznej, szczęśliwej kobiety Ema stała się osobą całkowicie zależną od innych - przykutą do wózka inwalidzkiego, cierpiącą. Spotykały ją kolejne życiowe ciosy, rozwód, kłopoty finansowe. Nigdy jednak nie zwątpiła, że jej cierpienie ma głęboki sens. Nie wierzyła lekarzom, którzy nie dawali jej żadnych szans na wyzdrowienie. Jej wielka wiara i całkowite oddanie Bogu, godne biblijnego Hioba, stały się inspiracją dla innych.

Bill O'Reilly, Martin Dugard "Zabić Pattona", Rebis
George S. Patton junior, agresywny, zdeterminowany, jeden z najbardziej kontrowersyjnych dowódców II wojny światowej. Wieczny wojownik, błyskotliwy strateg, bezwzględnie szczery, często obcesowy. Stał się niewygodny dla polityków, gdy 8 maja 1945 roku, w dniu zakończenia wojny w Europie, zaszokował słuchaczy na konferencji prasowej, ogłaszając, że: "Będziemy potrzebowali nieustającej pomocy Wszechmogącego, jeśli mamy żyć na jednym świecie ze Stalinem i jego morderczymi zbirami (...). Pokonaliśmy jednego wroga ludzkości, ale umocniliśmy drugiego, znacznie gorszego".

Kilka miesięcy później, tuż przed powrotem do Stanów Zjednoczonych, Patton zginął na skutek tajemniczego wypadku samochodowego. Przez ponad 70 lat podejrzewano, że jego śmierć nie była przypadkowa...

Robert Szmidt "Szczury Wrocławia", Insignis
Wrocław, sierpień 1963. W mieście szaleje czarna ospa. Milicjanci pilnujący izolatorium są świadkami dziwnych incydentów. "Odmienieni" pacjenci atakują przebywających w ośrodku chorych i personel. Wybucha panika. Do komendy docierają kolejne sygnały o "zmartwychwstałych" napastnikach. Sztab kryzysowy zmuszony jest podjąć zdecydowane działania. Do izolatoriów zostają wysłane oddziały KBW i ZOMO. Rozkaz jest prosty: opanować sytuację.

Jarosław Bzoma "Krajobraz mojej duszy. Księga IV", Wydawnictwo Novae Res
"Krajobrazy" to cykl 6 tomów, w których autor zadaje i stara się dać odpowiedź na fundamentalne psychologiczno-filozoficzne zagadnienia dotyczące człowieka. To sokratejski przewodnik po tym, co ludziom znane i nieznane, czego chcieliby się dowiedzieć o sobie samych, a co często leży na pograniczach i peryferiach ludzkiej świadomości. Czy obca cywilizacja to ludzie z przyszłości? Czy we śnie można cofnąć czas?


Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową.
Zapisz się do newslettera!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski