Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Książki. Polecamy Wam nowości do czytania

lub
Porcja nowości z lubelskich księgarni, które chcielibyśmy Wam polecić do czytania. Wielu wrażeń podczas lektury!

Leszek Herman „Latarnia umarłych” (Muza) Dawno temu, w pewnym miasteczku nad samym morzem, w starym średniowiecznym zamczysku rodzi się chłopiec, który niedługo potem zostaje królem całej Skandynawii, a w ówczesnej Europie jest nazywany Cesarzem Północy. Mijają wieki. Rok 1941. Nieopodal miasta dochodzi do potężnej eksplozji, która odczuwalna jest w promieniu kilkudziesięciu kilometrów. Blisko osiemdziesiąt lat później do redakcji popularnego, szczecińskiego dziennika przychodzi wiadomość od pewnego staruszka. W jego kolejnych listach nieprawdopodobne wspomnienia i sensacyjne szczegóły przeplatają się z urojeniami z czasów wojennych. Zajmująca się tym tematem dziennikarka Paulina Weber zaczyna wątpić w zdrowie psychiczne nadawcy, ale...

Karolina Szewczykowska „Druga strona miasta” (Prószyński i S-ka)Co łączy dwie kobiety, które giną prawie w tej samej chwili? Dlaczego policjant strzela do swojego syna? Kim jest zagadkowy mężczyzna, który postanowił zostać bogiem? Czy wart wiele milionów koncern farmaceutyczny skłóci rodzinę i pokaże i jej prawdziwe oblicze? Zagadkowa śmierć obiecującej aktorki Luizy Orłowicz szokuje rodzinę i znajomych. Ciało ofiary przypomina obraz Toulouse-Lautreca. Sprawą jej morderstwa zajmuje się duet starych przyjaciół - prokurator Aleksander Zawadzki oraz były policjant Modest Tokaj. Przypadkowa zbrodnia? Ofiara szaleńca? A może Luiza sama była sobie wina? Wszystkie tropy prowadzą do wydarzeń z przeszłości, za które zapłacić muszą wszyscy.

Christie Golden „Assassin’s Creed. Przeznaczenie masz we krwi” (Insignis)Niedawno jeszcze w kinach grany był film (może gdzieś jeszcze zdołacie go obejrzeć). Teraz mamy dla Was książkę. O czym jest jedno i drugie? Wtajemniczonym nie trzeba tłumaczyć. Pozostałych informujemy: Działamy w ciemności, by służyć światłu. Jesteśmy asasynami. Dzięki rewolucyjnej technologii dostępu do genetycznych wspomnień Callum Lynch może przeżyć wydarzenia z życia swojego przodka Aguilara de Nerha, który w piętnastowiecznej Hiszpanii należał do tajemnego stowarzyszenia asasynów. Wzbogacony o wspomnienia, wiedzę i umiejętności Aguilara, Callum zmierzy się z potężną i złowrogą organizacją templariuszy w czasach współczesnych.

Luiza DeSouza „Jedz, baw się, śpij” (Wydawnictwo Vivante)Doświadczona opiekunka noworodków, która przez wiele lat opiekowała się dziećmi gwiazd, przedstawia poradnik dla spanikowanych rodziców, którzy obawiają się tego, czy poradzą sobie z opieką nad niemowlakiem. Również i ci, którym wydaje się, że wiedzą wszystko o przewijaniu, karmieniu i usypianiu maluszków przyda się ta książka - w chwilach zwątpienia i momentach, w których już nie wiadomo co robić z płaczącym ciągle dzieckiem. Z książki dowiesz się między innymi: Jak dobrać sposoby karmienia, układania do snu i rodzaje zabaw do indywidualnych potrzeb niemowlaka i kolejnych etapów jego rozwoju. Jak zapewnić długi i zdrowy sen noworodkowi. Jak przestać stresować się ilością zjedzonego przez dziecko pokarmu. Jak nauczyć się wsłuchiwać w jego potrzeby i cieszyć się rodzicielstwem.

Virginia C. Andrews „Willow” (Prószyński i S-ka) Willow de Beers jest dzieckiem adoptowanym, żyjącym w rozdarciu pomiędzy ukochanym tatą a egoistyczną, bezwzględną matką, od której dowiaduje się, że jest córką pacjentki swojego ojca, wziętego psychiatry. Kiedy po śmierci rodziców Willow znajduje pamiętnik ojca, poznaje dalszy ciąg rodzinnego sekretu. Rzuca studia i jedzie do Palm Beach tropem rodzonej matki. Tam, pod pozorem badań nad bogatą elitą, próbuje do niej dotrzeć i dowiedzieć się prawdy. Bajeczny blichtr Florydy jest w stanie olśnić każdego. Kiedy na horyzoncie pojawia się młody prawnik Thatcher Eaton, Willow wdaje się w gorący romans w cudownej scenerii. Ale mroczne tajemnice nie pozwalają o sobie zapomnieć, a złudny blask szczęścia nie jest w stanie ich przyćmić.

Dorota Kościukiewicz--Markowska „Bajeczki... nie tylko dla Majeczki. Mądre bajki z dobrą puentą”, (Wydawnictwo MOVART)
Kiedy ostatnio czytałeś dziecku bajkę? „Bajeczki... nie tylko dla Majeczki” to piętnaście historii, mnóstwo psychologii pozytywnej, moc oryginalnych ilustracji i dużo, dużo miłości! Książka powstała w wyniku współpracy mamy z sześcioletnią córeczką. Mama historie spisała, a córeczka je ilustrowała. W ten sposób powstał kolaż doświadczenia dorosłego ze spontanicznością małego dziecka. „Bajeczki... nie tylko dla Majeczki” to bajki terapeutyczne dla dorosłych i dla dzieci, stworzone po to, aby poszerzyć punkt widzenia, aby odkryć w sobie mądrość. Książka pokazuje smutki, cierpienie, osamotnienie czy nawet śmierć - jako naturalne elementy życia oraz przedstawia drogę, jaką każdy bohater przebywa, by na koniec dotrzeć, jak to w bajkach bywa, do dobrej puenty.

Grzegorz Kalinowski „Śmierć frajerom. Tajemnica skarbu Ala Capone” (Muza)Trzecia część cyklu „Śmierć frajerom”. Po dramatycznych wydarzeniach, które miały miejsce w ostatnich scenach „Złotej maski”, Heniek Wcisło jest zmuszony na jakiś czas opuścić Warszawę. Zatrzymuje się w Chicago, gdzie poznaje zupełnie nowy świat. Świat gangsterów, prohibicji, zawodowego boksu, golfa, awiacji i jazzu. Heniek z nową tożsamością i wachlarzem fałszywych i prawdziwych paszportów zwiedza San Francisco i Hollywood, a w Nowym Jorku zawita zarówno do Metropolitan Opera, jak i do Cotton Clubu. Świat szalonej muzyki, szybkich, wielkich pieniędzy, jeszcze szybszych samochodów oraz wyzwolonych kobiet wciągnie Heńka, ale nie na tyle, by zechciał zostać tam na stałe.

Audrey Carlan „Dziewczyna na miesiąc” (Edipresse)Mia Saunders ma rok na spłacenie długu, który zaciągnął jej ojciec. Zatrudnia się więc jako ekskluzywna dziewczyna do towarzystwa w firmie ciotki. Wystarczy, że spędzi miesiąc z bogatym facetem, z którym nie musi uprawiać seksu, aby mieć na kolejną ratę. Łatwizna? Mężczyźni, którzy płacą za jej czas, są znani i bogaci. Scenarzysta i reżyser znanej serii filmów zatrudnia Mię, aby strzegła go przed zakusami młodych kobiet gotowych na wszystko, byle tylko trafić do świata show-biznesu. Potem jest muzą znanego francuskiego malarza i pozuje do obrazów. A z Anthonym i jego partnerem Hectorem gra rolę narzeczonej Anthony’ego - boksera i spadkobiercy bogatej włoskiej rodziny, który pilnie strzeże swojego sekretu przed najbliższymi.

Hendrik Groen „Dopóki życie trwa...” (Albatros) Hendrik Groen może i jest stary, ale to nie znaczy, że zamierza rozstać się z życiem. Co prawda jego spacery z dnia na dzień stają się coraz krótsze, bo nogi zaczynają odmawiać posłuszeństwa, a wizyty u lekarza są znacznie częstsze, ale przecież nie jest to powód, żeby miał tylko siedzieć, pić słabą herbatę i wpatrywać się w stojące na parapecie pelargonie. Mężczyzna postanawia napisać dziennik prezentujący rok z życia amsterdamskiego domu opieki, którego jest rezydentem. Groen z szarmanckim poczuciem humoru bierze na pisarską muszkę współmieszkańców domu seniora, dyrekcję, przyjaciół, a wreszcie i starość jako taką, nie oszczędzając nikogo, nawet samego siebie. Ten holenderski bestseller swoim przesłaniem ujmie niejednego czytelnika.

„Słownik polsko@polski z Miodkiem” (Wydawnictwo Marina)Rozmowy profesora Jana Miodka o języku polskim z telewidzami z kraju i ze świata to jeden z ciekawszych poradników językowych dostępnych na rynku. Uczy, jak poprawnie posługiwać się językiem polskim i jak nie wpaść w gramatyczne, ortograficzne, stylistyczne, a nawet fonetyczne pułapki. Czytelnik, śledząc rozmowy, nie tylko dowiaduje się, które zjawiska współczesnej polszczyzny interesują czy drażnią Polaków szczególnie, ale również zaspokaja ciekawość i pozbywa się wszelkich wątpliwości językowych. Obok rozmów prof. Miodek na przykładzie artykułów prasowych, tekstów i komentarzy dostępnych w sieci omawia najczęstsze błędy i problemy językowe.

Anna Janowska „Monsun przychodzi dwa razy...” (Muza)Lektura dla miłośników reportażu i książek podróżniczych. Czy coś tak małego i nieistotnego jak ziarenko pieprzu może kryć w sobie fascynującą historię do opowiedzenia czytelnikowi? Anna Janowska - autorka tej książki - przekonuje, że niejedną. Wykorzystując pieprz jako pretekst do podroży, rusza do Omanu, na Zanzibar i do Kerali w Indiach, skąd przyprawa ta pochodzi. Odkrywa przed nami, jak bardzo te odległe miejsca się przenikają i pokazuje, że za pieprzem stoi nie tylko ocean opowieści, ale również... Ocean Indyjski. Jego brzegi dzięki monsunom od zawsze były dużo bliżej siebie niż mogłoby się wydawać, gdy patrzymy na mapę - to właśnie pieprz i inne drogocenne przyprawy zbliżyły jego przeciwległe krańce.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski