Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Książki w Kurierze: Polecamy nowości

lub
Mamy dal Was zapowiedzi nowości książkowych.

Luke Jennings „ Obsesja Eve. Kryptonim Villanelle”, Rebis
Książka, na której podstawie powstał nominowany do nagrody Emmy serial “Obsesja Eve”. Rosyjska sierota, ocalona przed karą śmierci za brutalną zemstę, której dokonała na zabójcach jej ojca. Wyszkolona i bezlitosna, dostaje nowe życie, nowe nazwiska, nowe twarze, wszystko, czego potrzebuje. Jej zleceniodawcy nazywają siebie “Dwunastoma”. Ona jednak nic o nich nie wie. Zadania zleca jej Konstantin, człowiek, który ją uratował. Eve Polastri. Służy w MI5, póki nie popełni poważnego błędu. Z czasem ściganie bezlitosnej zabójczyni, Villanelle, staje się dla niej czymś więcej niż pracą. Staje się sprawą osobistą. Książkę i serial “Obsesja Eve” pokochali czytelnicy i widzowie na całym świecie. Odtwórczyni roli Eve - Sandra Oh - zdobyła Złoty Glob oraz nominację do nagrody Emmy.

Melodie Winawer „Skryba ze Sieny”, Rebis
Powieść dla tych, którzy uwielbiają Obcą Diany Gabaldon oraz serial “Outlander”. Po nagłej śmierci brata Beatrice dowiaduje się, że zostawił jej w spadku stary dom w Sienie i powierzył dokończenie badań nad zagadkową historią tego miasta. Wśród dokumentów brata Beatrice natrafia na dziennik artysty z XIV wieku: w jego freskach odkrywa własny wizerunek. Nierozwikłana tajemnica przenosi Beatrice do Sieny w przededniu wybuchu zarazy. Siena, rok 1347. Gabriele Accorsi śni o ciemnowłosej kobiecie, która stała się dla niego źródłem inspiracji. Gdy niespodziewanie spotyka ją na jawie, jego muza okazuje się równie realna jak spisek, który zagraża nie tylko im obojgu, ale i całemu miastu. Beatrice i Gabriele, uwikłani w zdradę dzielącą dwa najwspanialsze miasta Toskanii, będą musieli zadecydować, który kraj - i wiek - wybiorą.

Maurizio de Giovanni „Bękarty z Pizzofalcone”, Muza
Drugi po “Metodzie Krokodyla” tom serii o inspektorze Lojacono popularnego włoskiego autora kryminałów. Żona znanego notariusza zostaje zamordowana we własnym domu. Narzędziem zbrodni jest szklana kula, jedna z wielu, które zbierała kobieta. Nie ma śladów walki ani nic nie wskazuje na brutalne wtargnięcie. Czy ofiara znała mordercę? Pierwszym podejrzanym jest notariusz; ma kochankę, która domaga się, by porzucił żonę i związał się z nią oficjalnie. Sprawą zajmuje się inspektor Lojacono przeniesiony do komisariatu w podupadłej dzielnicy Pizzofalcone, gdzie zgromadzono ekipę „bękartów”, czyli funkcjonariuszy niemile widzianych w innych placówkach. Czy przypadkowa zbieranina nieudaczników będzie w stanie zgrać się na tyle, by z sukcesem doprowadzić do końca obydwie te sprawy?

Robert Zieliński „Furia”, Świat Książki
Dla licealisty z prowincjonalnego miasteczka romans z charyzmatyczną nauczycielką może wydawać się spełnieniem marzeń. Jej intrygujące intymne tatuaże powinny podpowiedzieć mu, że nic nie wie o jej mrocznej przeszłości. Za młodzieńczą naiwność przyjdzie mu zapłacić najwyższą cenę. Odnalezienie ciała Sebastiana uruchamia w Kościanie Dolnym spiralę ślepej agresji. Tylko tajemnicza polonistka zdaje sobie sprawę, że nie chodzi o lokalne mafijne porachunki. To wiadomość dla niej. Ucieczka przed okrutną zemstą królów warszawskiego podziemia właśnie dobiegła końca. Już nie ma wyboru, musi stanąć do samotnej walki na śmierć i życie. “Furia” to połączenie portretu psychologicznego wyjątkowej kobiecej bohaterki, kryminalnej intrygi, pełnej zaskakujących zwrotów akcji oraz przejmującego obrazu patologii podupadłego miasteczka.

Frederick Forsyth „Fox”, Albatros
Większość rodzajów broni działa dokładnie w taki sposób, jak tego oczekujesz. Większość rodzajów broni możesz kontrolować. Ale co się stanie, jeśli najgroźniejszą bronią na świecie nie jest inteligentny pocisk ani okręt podwodny, ani nawet sztuczna inteligencja wygenerowana przez program komputerowy? Co jeśli jest nią siedemnastoletni chłopak o niewyobrażalnie błyskotliwym umyśle, który potrafi przechytrzyć wysoko wykfalifikowane profesjonalne służby bezpieczeństwa na całym świecie, przejąć kontrolę nad uzbrojeniem i sprawić, by przeciwko supermocarstwom obróciła się ich własna broń? Jak cenny byłby taki człowiek? I do czego byś się nie posunął, żeby mieć go po swojej stronie? Trwa wyścig z czasem, by przechwycić bezcenny cel zanim wpadnie w niepowołane ręce i zaburzy światową równowagę sił.

Aleksandra Marinina „Śmierć nadeszła wczoraj”, Czwarta Strona
Realia współczesnej Rosji. W eksplozji samochodu ginie dwoje pracowników popularnego programu telewizyjnego. Niedługo potem jego prezenter, Aleksander Ułanow, otrzymuje groźbę, że wkrótce podobny los czeka także jego. Okazuje się, że zabójstwo zleciła jego żona, bez której Ułanow nie wyobraża sobie życia. Niespodziewanie mężczyzną zaczyna się interesować milicja, prowadząca równolegle śledztwo w sprawie zabójstwa pewnej wróżbitki. Okazuje się, że między tymi dwiema sprawami może istnieć powiązanie. Anastazja Kamieńska, która wyjaśnia sprawę tajemniczego zamachu na pracowników telewizji, oraz Tatiana Obrazcowa, śledcza badająca morderstwo wróżbitki, będą musiały połączyć swoje siły i spróbować rozplątać złowieszczą intrygę.

„Przepisy Joli. W rodzinnej kuchni”, Edipresse
Na polskim rynku księgarskim jest cała masa poradników kulinarnych, książek z przepisami i rozmaitych kolorowych broszur i wydawnictw cyklicznych poświęconych kuchni. A co dopiero mówić o tym co się dzieje w internecie. Przebojowa blogerka i kultowa bohaterka mediów połecznościowych Jola Caputa znalazła tam swoje miejsce i wydała kolejna ksiązkę. Tym razem gotuje z rodziną - córką Sylwią i synem Grzegorzem. Każde z nich ma nieco inne podejście do kuchni, możemy więc się spodziewać prócz tak kochanych przez fanów Joli prostych przepisów na domowe dania bardziej zdecydowanych smaków z nutą orientu (Grzegorz) i sprawdzonych przez Sylwię pomysłów na słodkości. Jak zwykle w wersji najsmaczniejszej, ale i najpraktyczniejszej oraz najbardziej ekonomicznej.

Natasza Socha „(Nie)piękność. Ile jest warta Twoja uroda?”, Edipresse
Nasturcja ma dwadzieścia osiem lat i piękne imię, choć sama czuje się kwintesencją brzydoty. W czasach, gdy uroda determinuje wszystko, Nasturcja coraz bardziej zamyka się w sobie. Flirtuje przez Internet z nieznajomymi mężczyznami, uwodząc ich pod maską anonimowości. Czterdziestopięcioletnia Paulina jest jej całkowitym zaprzeczeniem. Pod każdym względem zdaje się być ideałem piękna, choć nikt nie wie ile ją to kosztuje i jak bardzo czuje się samotna. Jej każdy kolejny związek kończy się katastrofą. Drogi obu kobiet przecinają się pewnego dnia, by uroda i brzydota mogły się przeniknąć i pomóc sobie wzajemnie. Co tak naprawdę wyznacza współczesne kanony piękna? Czym jest atrakcyjność? Czy mężczyźni faktycznie szukają kobiet nieskazitelnych?

Remigiusz Mróz „Parabellum. Prędkość ucieczki”, Czwarta Strona
Zapowiadamy trzytomową sagę historyczną. Wielowątkowa fabuła zaczyna się w sierpniu 1939 roku, gdy wiadomo już, że będzie wojna. Życie dwóch braci zmienia się z dnia na dzień, bo świat, jaki dotychczas znali, chyli się ku upadkowi. Starszy sierżant Bronek Zaniewski będzie musiał zmierzyć się z wrogiem na linii frontu, podczas gdy Staszek, młodszy z braci, zrobi wszystko, by zapewnić bezpieczeństwo Żydówce, której oświadczył się tuż przed niemiecką inwazją. Seria “Parabellum” to nie tylko pełna napięcia opowieść o polskiej historii, ale także okazja do spojrzenia na konflikt oczami oficera Wehrmachtu, Christiana Leitnera. Jakich jeszcze bohaterów poznamy, jaki będzie finał tej opowieści? Odsyłamy do kolejnych tomów epopei Remigiusza Mroza.

Robert A. Heinlein „Hiob. Komedia sprawiedliwości”, Rebis
Alexander Hergensheimer, ortodoksyjny członek Zjednoczonego Kościoła, po nierozważnym udziale w polinezyjskim Święcie Ognia przenosi się do kolejnych alternatywnych światów. W każdym z nich wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że nadchodzi koniec świata i dzień Sądu Ostatecznego. Alex ze swoją ukochaną, wniebowzięty, zstępuje do Piekła, by odbyć oczyszczającą wędrówkę człowieka upadłego. Alex robi wszystko, by Margrethe znalazła się w stanie łaski, bo bez niej niebo nie będzie dla niego rajem. Tylko czy jest na to sposób? W tej historii współczesnego Hioba błyskotliwa satyra przeplata się z obrazoburczym spojrzeniem na religię, a wartka opowieść z odwiecznym pytaniem: dlaczego złe rzeczy spotykają dobrych ludzi?

James Patterson/David Ellis „Nieuchwytny”, Albatros
Kiedy pracownica FBI Emmy Dockery odkrywa brakujące ogniwo łączące setkę nierozwiązanych spraw, nikt jej nie wierzy. Do czasu, aż dowody stają się zbyt przekonujące, aby je ignorować. Wszyscy myślą, że Emmy Dockery zwariowała. Owładnięta obsesją na punkcie odkrycia związku między setkami podejrzanych podpaleń, Emma rzuciła pracę badaczki w FBI. Teraz za dnia nieustannie ogląda porozwieszane po całej sypialni wycinki z gazet, a nocą przed oczami stają jej koszmary pochłaniającego wszystko ognia. Nawet były chłopak Emmy, agent Harrison „Books” Bookman, nie wierzy, że setki porwań, gwałtów i morderstw są ze sobą powiązane. I nie uwierzy, dopóki Emmy nie znajdzie dowodów. Czy to możliwe, aby za tymi okrutnymi morderstwami stała jedna osoba?

Christopher Kelly, Marc Eisenberg „Chyba umieram”, Insignis
Przekrojowa, utrzymana w lekkim tonie biblia hipochondryka, którym po trosze jest każdy z nas, autorstwa dwóch lekarzy nowojorskiego Uniwersytetu Columbia. Omawiają oni dziesiątki objawów i doradzają, kiedy wyluzować, kiedy umówić się na wizytę lekarską, a kiedy czym prędzej jechać na SOR. Autorzy niniejszej książki to znakomici kardiolodzy z licznymi osiągnięciami. Przekonali się, że najczęstsza obawa, z którą przychodzą do nich pacjenci, brzmi: CHYBA UMIERAM! I choć większość objawów to zwykle nic poważnego, czasem zdarzają się takie - jak choćby przewlekły ból głowy - które słusznie budzą nasz niepokój. Często zaglądamy wówczas do internetu. Owszem, możemy tam znaleźć mnóstwo informacji, ale kto nam zaręczy, że są prawdziwe lub że je właściwie interpretujemy?

Ann Cleeves "Błękit błyskawic", Czwarta StronaW słynnym obserwatorium ptaków na Fair Isle zostaje odnalezione ciało kobiety. Już na pierwszy rzut oka jej śmierć wydaje się bardzo podejrzana – morderca postarał się bowiem o teatralną oprawę swojej zbrodni, wplatając we włosy ofiary ptasie pióra. Co gorsza z powodu jesiennych sztormów wyspa jest zupełnie odcięta od reszty świata. Uwięziona społeczność musi czekać na rozwój wypadków ze świadomością, że wśród niej skrywa się bezwzględny zabójca, który tylko czeka, by uderzyć ponownie.

Przemysław Semczuk "To nie przypadek", RebisW Karkonoszach Straż Graniczna znajduje ciało zamarzniętego studenta. Zawartość jego plecaka nie pozostawia wątpliwości: chłopak nie był pechowym turystą, tylko przemytnikiem. Tymczasem w Zgorzelcu znika nastolatka i wiele wskazuje na to, że została uprowadzona. I w jednej, i w drugiej sprawie tropy prowadzą do mafii zgorzeleckiej, która walczy o wpływy na przejściu granicznym. Śledztwo prowadzą znani z powieści "Tak będzie prościej" komisarz Paweł Ciszewski i komisarz Albin Plesiński.

Małgorzata Rogala "Cenny motyw", Czwarta StronaAleksandra otrzymuje od swojego kochanka drogocenny pierścionek. Wkrótce zostaje zamordowana. Czy zbrodnia ma coś wspólnego z wyjątkową biżuterią? Celina Stefańska – prywatna detektyw, która przypadkowo trafia na miejsce morderstwa postanawia wszcząć dochodzenie. Śledcza stawia przed sobą jeszcze jedno trudne zadanie. Wobec nieudolności policji, postanawia odnaleźć morderców swoich rodziców i raz na zawsze zamknąć tę trudną sprawę. Czy Celinie uda się dotrzeć do bolesnej prawdy? Czy odkryje, kto stoi za traumą, z którą musi się borykać?

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Danuta Stenka jest za stara do roli?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski