Książki w Kurierze. Prezentujemy nowości z księgarskich półek

lub
Oto 12 tytułów, które w ostatnim czasie zagościły w lubelskich księgarniach. Prezentujemy omówienia i zachęcamy do sięgnięcia po książki, które Cię zainteresują.

Luis Montero Manglano „Miasto Świętych Mężów” (Rebis)Jak głosi stara wizygocka legenda, zanim Arabowie podbili Półwysep Iberyjski, siedmiu mnichów opuściło królestwo, by uratować cenne relikwie i skarby królów z Toledo. Udali się na zachód, przepłynęli ocean, a po dotarciu na ląd założyli miasto Cíbola. Przez wieki nikt nie zdołał tam dotrzeć… aż do teraz. Wyścig w poszukiwaniu Miasta Świętych Mężów doprowadzi do ostatecznego starcia między Narodowym Korpusem Poszukiwaczy a Lilith, mrocznym cieniem stojącym za poczynaniami Voynicha. Gra toczy się nie tylko o przetrwanie NKP, lecz również o życie samego Tirsa i jego bliskich oraz o panowanie nad źródłem niewyobrażalnej potęgi ukrytym w ruinach Cíboli. Na koniec ciekawostka: Luis Montero Manglano to brat Carli Montero, autorki bestsellerowej “Szmaragdowej Tablicy”.

Michelle Gable „Apartament w Paryżu” (WAB)W propozycji służbowego wyjazdu do Paryża April, specjalistka z zakresu wyceny mebli, dostrzega szansę na oderwanie się od problemów małżeńskich. Wyjeżdża do innego kraju i ukrywa się w dawno minionej epoce. Zamknięte przez dziesięciolecia mieszkanie przy placu Pigalle to obietnica imponującej kolekcji antyków. Jego zawartość rzeczywiście przekracza najśmielsze oczekiwania, jednak April znajduje tam coś więcej niż cenne meble: historię, zapieczętowane dotąd życie niezwykłej kobiety, dawnej właścicielki tego równie niezwykłego apartamentu. Fragmenty jej burzliwej i tajemniczej biografii stopniowo układają się w całość, tak jak fragmenty głęboko skrywanej przeszłości samej April. I tak oto mamy opowieść o dwóch z pozoru zupełnie różnych kobietach, ich zmaganiach z przeciwnościami losu.

Giuseppe Tornatore „Korespondencja” (Rebis)Najnowsza powieść twórcy “Maleny” i “Cinema Paradiso”. Na początek cytat, który jak ulał pasuje do streszczenia tej opowieści: „Jesteśmy w stanie zobaczyć martwe gwiazdy, mimo że już nie istnieją. To właśnie ich tragiczny koniec pozwala nam je odkryć”. Ed Phoerum, dojrzały mężczyzna, światowej sławy astrofizyk, ma żonę i dwójkę dzieci. Amy Ryan jest studentką fizyki. Spotkania kochanków są rzadkie i potajemne, codzienność ich związku to głównie kontakty wirtualne. Ta sieć stopniowo ich przenika, przejmuje nad nimi kontrolę i przenosi ich uczucie poza realną rzeczywistość. Autor snuje kunsztowną miłosną intrygę, a przy okazji stawia ważkie pytania czym jest miłość w epoce wszechobecnego Internetu i czy wirtualna obecność jest w stanie zastąpić prawdziwą relację z żywym człowiekiem.

Natasza Socha „Troje na huśtawce” (Edipresse)Koralia ma czterdzieści dwa lata i czterdzieści dwa powody, by zmienić swoje życie. Oraz jeden dodatkowy, który wywraca jej świat do góry nogami. Tytus jest osiemnaście lat młodszy. Kiedy ona zdawała maturę, on własnie się rodził. I jeszcze jedno - jest synem jej najlepszej przyjaciółki. Co w życiu jest ważniejsze? Przyjaźń czy miłość? Czy naprawdę trzeba wybierać? „Troje na huśtawce” to współczesny romans obyczajowy, spisany w formie pamiętnika, opowiedziany z dystansem, ironią i dużą dawką emocji. Jeśli przyjmiemy, że życie jest windą, która zatrzymuje się na każdym piętrze, a potem jedzie dalej, to wszystko można sobie bardzo prosto wytłumaczyć. Piętro z napisem małżeństwo zostało przeze mnie opuszczone, a ja znowu przesuwam się w górę. Obecnie wysiadłam na poziomie „romans z młodszym”.

Marcin Sergiusz Przybyłek „Gamedec. Zabaweczki” (Rebis)Megastatek emigracyjny Medusa wiozący pasażerów na Gaję nie wyłania się na docelowej orbicie. Ubezpieczyciel rejsu postanawia wszcząć śledztwo, a Lilith Ernal, agentka tej firmy, wynajmuje Torkila, zaangażowanego w sprawie Mike’a Gunnera, rozgrywającego drużyny Bezbolesnych, który został zamordowany na Ziemi. Torkil chce także poinformować władze Gai, że Bestia nie została pokonana. Jak poprowadzić trzy sprawy jednocześnie? Czy można znaleźć się w tym samym czasie w trzech różnych miejscach? Dokąd zaprowadzą Gamedeca kosmiczna przygoda, ziemskie dochodzenie i próba dotarcia do władz Gai? Czy tylko on widzi anioły i demony? I ostatecznie: czy jednostka może wpłynąć na losy świata? Nadchodzą zmiany. I nic już nie będzie takie jak przedtem.

Ewa Cielesz „Szepty stepowe” (Axis Mundi)
Młoda artystka z Krakowa spotyka na swojej drodze ulicznego muzyka, który wniesie w jej poplątane życie uczucie i tajemnicę. Banał? Nie tym razem. Już od pierwszej strony czytelnik ma przeczucie, że wydarzy się coś więcej. „Szepty stepowe” to druga część wcześniej wydanej książki pt. „Słońce umiera i tańczy”. Być może czytelnicy zetknęli się już z Jagodą. Tym razem autorka przenosi akcję powieści do Mongolii. Zapowiadały się fascynujące wakacje, poznawanie nowej kultury, podróże, wypoczynek - wszystko to pozostaje jednak w sferze marzeń Jagody, bohaterki książki. Tymczasem jej życie obfituje w wydarzenia, o których chciałaby jak najszybciej zapomnieć. Z czym zmierzy się Jagoda i co czeka ją po powrocie? Czy wśród dzikich i malowniczych stepów Mongolii odkryje prawdę o swoim ukochanym i o sobie?

Bernard Minier „Noc” (Rebis)Kirsten Nigaard, inspektor norweskiej policji, prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa kobiety zatrudnionej na platformie wiertniczej na Morzu Północnym. Na zbiórce personelu brakuje jednego mężczyzny. W jego kabinie Kirsten trafia na plik zdjęć. Kilka dni później odwiedza Martina Servaza w jego biurze w Tuluzie. Nieobecny pracownik nazywa się Julian Hirtmann, tak samo jak nieuchwytny psychopatyczny morderca, którego komendant ściga od kilku lat. Ku swemu zaskoczeniu na zdjęciach Servaz rozpoznaje siebie. Norweska policjantka pokazuje mu jeszcze inną fotografię. Przedstawia ona dziecko, a na odwrocie widnieje imię: Gustav. Dla dwójki policjantów oznacza to początek mrożącej krew w żyłach podróży. U jej celu, w mrokach nocy, czeka na nich bezlitosny wróg, który zamierza zmienić ich życie w piekło.

Leszek Mellibruda, Dagny Kurdwanowska „A może nie ma się czego bać? Jak zmienić lęk w ciekawość” (Edipresse)Przewodnik na czas zmian. Coraz częściej słyszymy wokół o lękach, o przytłoczeniu rzeczywistością, o zagubieniu. „Nie ogarniam” stało się słowem-wytrychem, które opisuje wszystkie sytuacje i doświadczenia, z którymi nie dajemy sobie rady. Czy wymówkami racjonalizujemy i usprawiedliwiamy nasze lęki? W obawie przed zmianą i wysiłkiem z nią związanym, umacniamy bariery i barykady w naszych głowach? Czego właściwie się boimy? Ta książka jest próbą odpowiedz na te pytania. Przyjrzymy się bliżej rozmaitym przyczynom naszych lęków, by sprawdzić jak na nas wpływają, czy słusznie wzbudzają nasz lęk i w jaki sposób radzić sobie z nimi tak, by czerpać z nich informację i siłę, ale nie dać im zdominować naszego życia.

Wiktor Mrok „Czerwony parasol” (Wydawnictwo Initium)Zimowa Moskwa. Siedemnastoletnia Tatiana, wracając z treningu gimnastyki, nie wie jeszcze, że jej życie za chwilę zmieni się nieodwracalnie. Kiedy w swoim domu, w zamożnej dzielnicy miasta, znajduje brutalnie zamordowanych rodziców i siostrę, nie pozwala sobie na rozpacz. Działa instynktownie, wiedziona twardym sportowym charakterem. Zabezpieczona przez ojca, odkrywa w domowej skrytce tajemnicze ampułki i pendrive’a. Los nie dał jej wyboru - musi dorosnąć, musi podejmować decyzje, od których zależy jej życie i dużo, dużo więcej. Czy wykaże się bezwzględnością? Czy będzie potrafiła zabić z zimną krwią? Liczy się wykonanie zadania. Czerwony Parasol to oparta na faktach historia, wyciągnięta z tajnych akt służb specjalnych. Wątki polityczno-historyczne stanowią mocne tło szpiegowskiej, kryminalnej akcji.

Beata Pawlikowska „Jestem pozytywnym wojownikiem” (Edipresse)
Kolejna książka z całej serii poradników napisanych przez Beatę Pawlikowską, znaną podróżniczkę, która teraz wzięła na warsztat sztukę pozytywnego myślenia o sobie i o otaczającym nas świecie. Jest to książka do czytania i jednocześnie robienia notatek na temat własnych celów i planów rozwoju i samorealizacji. Pawlikowska podpowiada czytelnikom jak polubić samego siebie, jak odzyskać poczucie celu, jak nauczyć się w wiary w siebie i odzyskać siłę. Co zrobić, by znów być sobą, jak odnaleźć się wśród ludzi i nauczyć się myśleć pozytywnie. Idzie nawet dalej i podpowiada jak zaprzyjaźnić się z własnym ciałem albo w jaki sposób uporządkować emocje, uporządkować chaos w duszy i odzyskać wewnętrzną równowagę. Spróbuj. Może tu znajdziesz odpowiedź, której szukasz.

Andrzej Mathiasz „Druga rzeczywistość” (Wydawnictwo Novae Res)Czy zwykły wirus, błąkający się od lat po sieci, może zniszczyć świat? Były haker Tom Clark staje na czele tajnego zespołu Cieni. Ma za zadanie rozwijać wirusa, którego wojsko chce wykorzystać jako informatyczną superbroń. Eksperyment wymyka się spod kontroli. Wirus niepostrzeżenie opanowuje wszystkie dziedziny życia, od zwykłych wind po elektrownie i arsenały jądrowe, oraz podporządkowuje sobie najpotężniejszych ludzi. Powstrzymać go może tylko jeden człowiek: Tom Clark. Problem w tym, że właśnie wtedy ginie w potężnej kraksie samochodowej... Czy możliwe jest życie silniejsze od śmierci? Miłość większa od wyobraźni? I walka przekraczająca granice rzeczywistości? Pierwszej Rzeczywistości? „Druga Rzeczywistość” to wielowątkowa powieść sensacyjna o walce, miłości i poświęceniu.

Iwona Majewska-Opiełka „Szczęście dla każdego” (Edipresse)Ta książka jest o szczęściu, o życiu w poczuciu dobrze spędzanego czasu, z przekonaniem, że dostajemy od życia to, czego pragniemy. A jeśli nie czujemy, że dostajemy tego, czego chcemy, uwierzmy, że jest to to, co jest nam potrzebne do rozwoju, do wzrastania. Szczęście to stan umysłu, i nie zawsze jest wysoko skorelowany z obiektywną sytuacją, w jakiej znajduje się konkretna osoba. Ileż to razy widzimy szczęśliwych ludzi, których otoczenie obfituje raczej w kolce niż w kwiaty róż, oraz nieszczęśliwych - w sytuacjach, w których wydawać by się mogło, że jedynie ptasiego mleka może im brakować. Tak, w odczuwaniu szczęścia kluczową rolę pełnią nie fakty z życiorysu i ich oprawa, ale raczej nastawienie, przekonanie i umiejętność koncentrowania się na jaśniejszej stronie życia.

Flesz: Wegańskie ubrania. Made in Poland

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

a
alan

Wiele ciekawych propozycji, ale najbardziej zaciekawiła mnie Druga rzeczywistość. Dużo ostantio siedze w takich tematykach i ciekawe są takie wizje przyszłości. To pewnie kolejny debiut w Novae Res? Wydawnictwo coraz bardziej słynie właśnie z debiutów.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3