Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Łączą projektantów z biznesem. W piątek rusza konferencja Lubelski Wzór 2018 (PROGRAM)

Piotr Nowak
Piotr Nowak
Konferencja Lubelski Wzór odbywa się już po raz czwarty
Konferencja Lubelski Wzór odbywa się już po raz czwarty materiały prasowe
Wyjątkowych projektantów i przedsiębiorców z Lubelszczyzny poznamy podczas konferencji Lubelski Wzór 2018. Na zainteresowanych czekają bezpłatne warsztaty, panele dyskusyjne, wykłady i wystawa prac projektantów. Czwarta edycja Lubelskiego Wzoru rusza w piątek.

Celem konferencji jest integracja środowisk twórczych i biznesowych i wskazanie realnych korzyści płynących z tej współpracy.

- Lubelski Wzór to platforma wymiany doświadczeń i spostrzeżeń między przedsiębiorcami a projektantami. Dzięki wydarzeniu projektanci mają okazję poznać oczekiwania i potrzeby biznesu, a przedsiębiorcy dowiedzą się, jak branża kreatywna może przyczynić się do wzrostu konkurencyjności ich firm na rynku - mówi Mateusz Kunkiewicz, prezes Fundacji Rozwoju Designu LuCreate.

Program konferencji został ułożony w taki sposób, aby zapewnić maksimum wiedzy teoretycznej i praktycznej, pozwalającej zrozumieć funkcjonowanie branży kreatywnej i zagadnień z nią związanych.

W tym roku panele dyskusyjne poświęcone są m.in. branży meblarskiej oraz spożywczej. Prezentowane studia przypadków pokażą jak koncepcje projektantów pomagają realizować cele sprzedażowe. Nie zabraknie też informacji na temat projektów realizowanych z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Będzie to solidna garść praktycznych wiadomości na temat metod współpracy projektantów z mieszkańcami, źródeł finansowania oraz tego jak efektywnie uzgadniać koncepcję.

Konferencja to doskonała okazja, aby poznać dorobek lubelskich projektantów. Swoje wystawy pokaże 30 kreatywnych twórców związanych z architekturą, branżą wnętrzarską, wzornictwem, brandingiem i modą. Ekspozycje będzie można oglądać aż przez dwa miesiące.

Lubelski Wzór to także nagroda Fundacji Rozwoju Designu LuCreate przyznawana wybitnym lubelskim projektantom oraz firmom wyróżniającym się wzorcową współpracą z branżą kreatywną. Na wieczornej Gali Architektury i Designu zostanie wręczona statuetka „Lubelski Wzór 2018” w kategorii „Projektant” i „Firma”.

Konferencja odbędzie się w Centrum Spotkania Kultur w piątek. Aby wziąć w niej udział, należy się zarejestrować na stronie wydarzenia.

Program
godz. 10.15 - Rejestracja (parter przy wejściu)
godz. 10.40 - Oficjalne otwarcie

Foyer:
godz. 11 - Produkcja mebli oparta na dobrym designie - Laureat Lubelskiego Wzoru 2016 Radosław Nowakowski wraz z przedstawicielami marek VANK i MIKOMAX opowiedzą o swojej współpracy przy tworzeniu unikalnych kolekcji mebli.
godz. 12 - Co-design - nowy trend w kreowaniu przestrzeni - Trendy w projektowaniu współdzielonych mieszkań i biur, czyli wszystko to, co wiąże się z tworzeniem co-livingów i nowej odmiany co-workingów (Michał Mazur - TrendNomad.com).
godz. 12.30 - Sprzedane ze smakiem - Panel dyskusyjny, obejmujący 3 prezentacje typu case study. Każdą z nich przeprowadzi inny projektant i opowie o zaprojektowanych przez siebie opakowaniach wspólnie z przedstawicielem firmy, dla której powstały.
godz. 13.30 - Zabierz swoje ceny do psychologa - Czyli jak możemy wykorzystać schematy w myśleniu klienta do lepszego wyceniania własnych projektów. Prowadzący - Jacek Kłosiński (jeden z najbardziej znanych w Polsce bloggerów poruszający się w tematyce branży kreatywnej)

godz. 14 - przerwa

godz. 14.30 - Gdzie jest Design? Czy design zawsze jest widoczny na pierwszy rzut oka? A może czasem kryje się w pomyśle, detalu, gdzieś gdzie najprawdopodobniej byś go nie szukał? A może rozwiązania, które uważasz za oczywiste i funkcjonalne są właśnie wynikiem pracy projektanta? (NEED STUDIO i KABO PYDO)
godz. 15.30 - Miasto bez reklam - Andrzej Ćwiek, burmistrz Nałęczowa przeprowadzi prezentację o problemie zaśmiecenia przestrzeni miejskiej przez wszelkiego typu reklamę i o tym jak to możliwe, że jego miasto sobie z tym poradziło.
godz. 16 - Projekty zaangażowane społecznie - Czy zastanawiałeś się jak możesz wpływać na wygląd swojego miasta? Masz pomysł na zmianę w swojej okolicy i nie wiesz co dalej? W dyskusji udział wezmą projektanci, przedstawiciele ruchów miejskich oraz władz miasta i biznesu.
godz. 17 - O trudnej przyjaźni projektanta i drukarza - Kolektyw KILKU oraz drukarnia PETIT we wspólnej prezentacji o bezkompromisowych i niecodziennych realizacjach. O pasji, nowtorskich technologiach i o tym, że „da się".

Sala kieszeniowa:
godz. 11 - Warsztaty dla przedsiębiorców (3 godz.) - Skąd brać produkty, które się sprzedają. Szukasz pomysłów na zwiększenie sprzedaży? A może recepty na bezpieczny rozwój? Nie wiesz jak sprawdzić czy Twój pomysł ma szansę na powodzenie? Przyjdź na warsztat, który przygotuje Cię do wyzwań, jakie niesie ze sobą prowadzenie biznesu.
godz. 14.30 - Warsztaty dla projektantów (3 godz.) - Aktywne nawiązanie pierwszego kontaktu z klientem. Przekonaj się jak rozpocząć i na czym budować relacje z klientem. Dowiedz się jak szlifować swoje umiejętności komunikacyjne i jak przekuwać swoje pomysły w sukces.

godz. 20 - Gala Architektury i Designu (wręczenie statuetek Lubelski Wzór 2018). Koncert - SKUBAS

godz. 23 - zakończenie

(mat. prasowe)

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z limitami płatności gotówką?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski