Laura Bernat została w Rzymie mistrzynią Europy juniorek na 200 m stylem grzbietowym. Zobacz zdjecia

Laura Bernat (AZS UMCS Lublin), wywalczyła tytuł mistrzyni Europy juniorek w wyścigu na 200 m stylem grzbietowym. Czempionat Starego Kontynentu zakończył się w niedzielę w Rzymie.

Podopieczna trenera Sławomira Pliszki była jedną z faworytek do zwycięstwa i nie zawiodła oczekiwań. Lublinianka już od eliminacji pokazywała, że jest w bardzo dobrej dyspozycji, osiągając najlepszy rezultat (2.12,28). Podobnie spisała się w półfinale, z którego również do finału zakwalifikowała się z pierwszym wynikiem (2.11,72). W niedzielnym finale, Bernat nie miała sobie równych, wygrywając z czasem 2.10,14. Srebro zdobyła Brytyjka – Katie Shanahan (2.11,27), a brąz Włoszka – Erika Gaetani (2.11,46).

Zawodniczka AZS UMCS w stolicy Włoch rywalizowała także w startach indywidualnych, na dystansach 100 i 50 m grzbietem. W pierwszym zabrakło jej 0,04 sekundy, aby awansować do finału. Z kolei na 50 m nie przebrnęła eliminacji.

Pływaczki z województwa lubelskiego, osiągały wiele sukcesów na dystansie 200 m stylem grzbietowym. W 2008 roku Zuzanna Mazurek (Fala Kraśnik), zdobyła w meksykańskim Monterrey złoty medal mistrzostw świata juniorów, poprawiając wówczas o 0,09 sekundy własny rekord Polski. Kraśniczanka była też między innymi brązową medalistką mistrzostw Europy juniorów w tej konkurencji (Antwerpia 2007), uczestniczką igrzysk olimpijskich w Pekinie (2008) oraz wielokrotną mistrzynią Polski w różnych kategoriach wiekowych.