MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Laureaci konkursów artystycznych nagrodzeni. Wyróżniono 162 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych [ZDJĘCIA]

Małgorzata Genca
Małgorzata Genca
Nagrodzili najlepszych uczniów szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych – laureatów międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów artystycznych.
Nagrodzili najlepszych uczniów szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych – laureatów międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów artystycznych. Małgorzata Genca
W poniedziałek (17 czerwca) w Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II przy ul. Elsnera 5 odbyło się spotkanie z laureatami konkursów artystycznych.

Podczas spotkania tegoroczni laureaci otrzymali nagrody książkowe i dyplomy, zaś dyrektorzy szkół i nauczyciele pamiątkowe dyplomy za osiągnięcia artystyczne uczniów w roku szkolnym 2023/2024. Szkoły, których uczniowie zdobyli największą liczbę nagród, otrzymały puchary prezydenta Lublina.

Zaangażowani od najmłodszych lat

Nagrody odebrało 127 uczniów z 34 szkół, którzy uzyskali 181 tytułów. Z kolei 78 uczniów wyróżniających się najwyższą średnią ocen oraz z zachowania otrzymało jednorazowe stypendia prezydenta za osiągnięcia w międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach artystycznych w wysokości 500 zł. Wśród szkół podstawowych najliczniejszą grupą laureatów mogą się pochwalić:

  • Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego – 4 uczniów zdobyło 36 nagród,
  • Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego – 14 uczniów zdobyło 21 nagród,
  • Szkoła Podstawowa nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego – 10 uczniów zdobyło 11 nagród.

Ze szkół ponadpodstawowych najbardziej może być dumna "piątka"

Wyróżnienia otrzymali także uczniowie liceów i techników. Z 15 szkół 35 uczniów uzyskało 39 tytułów. Dwunastu laureatów ze średnią ocen co najmniej 4,30 oraz bardzo dobrą oceną z zachowania otrzymało jednorazowe stypendia prezydenta w wysokości 700 zł. Najwięcej nagrodzonych uczniów uczęszcza do V Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie, gdzie 7 uczniów zdobyło 8 tytułów.

Spotkanie uświetnił występ uczniów Szkoły Podstawowej nr 10 im. Henryka Sienkiewicza ze spektaklem „O tym, jak kot nie znalazł się w herbie Lublina” na podstawie scenariusza Elwiry Kasperek, z oprawą muzyczną Elżbiety Mili-Suskiej. Inspiracją dla autorki była książka lubelskiej przewodniczki Magdaleny Mazur-Ciseł zawierająca legendę „O mieszczce Jadwidze i wielkim pożarze”. Podczas wydarzenia wystąpili także uczniowie Szkoły Podstawowej nr 57 im. Jana Kochanowskiego w inscenizacji „Czas jest podobny do mchu”.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski