Łęczna miastem lidera. piłkarki nożne GKS Górnik wygrały w Sosnowcu i prowadzą w tabeli ekstraligi

Marcin Puka
GKS Górnik Łęczna
W zaległym meczu 10. kolejki ekstraligi kobiet, piłkarki nożne Górnika Łęczna pokonały na wyjeździe Czarnych Sosnowiec 3:2. Podopieczne Roberta Makarewicza rundę jesienną zakończą na pierwszym miejscu w tabeli mając na koncie 27 punktów i o dwa oczka wyprzedzając UKS SMS Łódź.

– To jest mecz na który wszyscy czekamy z utęsknieniem od początku przygotowań, pomimo siedmiu zawodniczek, które odeszły prze sezonem i siedmiu piłkarek, obecnie kontuzjowanych, udało się stworzyć komfort punktowy, który pozwala nam ze spokojem i otwartą głową podejść do tej rywalizacji. Piłkarki tworzą fajną mieszankę rutyny z młodością i wysyłają jasne sygnały, że jesteśmy drużyną rozwojową i za wcześnie nas przed sezonem skreślano – mówi Makarewicz.

Przed środowym starciem ekipa z Łęcznej zajmowała drugie miejsce w tabeli i miała trzy punkty "zapasu" nad zespołem Czarnych, który miał jednak jeden mecz do rozegrania więcej.

Hat-trickiem popisała się Macleans Chinonyeryama, ale mecz w Sosnowcu źle rozpoczął się dla zespołu gości. Już w 1. minucie Annę Palińską pokonała Martyna Wiankowska. Kilka minut później do wyrównania doprowadziła Macleans Chinonyerem. Jeszcze przed przerwą łęcznianki prowadziły, kiedy to na listę strzelców wpisała się ponownie Macleans

Po zmianie stron gospodynie szybko wyrównały, a mogły nawet objąć prowadzenie, ale bramkarka z Łęcznej obroniła rzut karny. Końcówka spotkania należała do Górniczek, które odniosły zasłużony triumf.

Czarni Sosnowiec – Górnik Łęczna 2:3 (1:2)
Bramki: Wiankowska 1, Horvathova 48 – Macleans 19, 25, 73

Górnik: Palińska – Górnicka, Zawadzka, Głąb, Szymczak, Kaczor, Guściora (75 Frontczak), Jezioro (56 Rapacka), Litwiniec (63 Kazanowska), Lefeld (90 Skupień), Macleans (87 Duchnowska).