Legia ze skromnym zwycięstwem. Europejskie puchary blisko Warszawy

Jakub Jabłoński
Legia ze skromnym zwycięstwem. Europejskie puchary blisko Warszawy PAP/Jakub Kaczmarczyk
Legia Warszawa drugi tydzień z rzędu odwiedziła województwo wielkopolskie. Tym razem podopieczni Goncalo Feio wybrali się do Grodziska Wielkopolskiego. Tam udało się im skromnie pokonać Wartę Poznań 1:0. Jedyną bramkę zdobył serbski obrońca Radovan Pankov po dośrodkowaniu z rzutu rożnego odchodzącego kapitana drużyny Josue. Portugalczyk będzie chciał, więc zaprezentować się jak najlepiej do końca sezonu i przyklepać europejskie puchary dla Warszawy! Te już są bardzo blisko...

Warta Poznań - Legia Warszawa 0:1

Według przewidywań - w Grodzisku Wielkopolskim drużyną, która zdecydowanie lepiej kontrolowała przebieg spotkania 33. kolejki PKO Ekstraklasy była Legia Warszawa. Podopieczni Goncalo Feio co i rusz na początku niedzielnego meczu atakowali i stwarzali sobie doskonałe okazje na otwierającego gola.

Niezwykle aktywny od pierwszych minut był wahadłowy Paweł Wszołek. Już w 7. minucie zaznaczył swoją obecność na placu gry dobrym dośrodkowaniem w pole karne, które przy odrobinie większej przytomności kolegów mogło skończyć się naprawdę groźną okazją dla przyjezdnych. Świetnie również wyglądał w środku pola Juergen Ellitim. Kolumbijczyk rozprowadzał piłki do wyżej ustawionych partnerów. W jednej sytuacji Maciej Rosołek nie sięgnął futbolówki.

PAP/Jakub Kaczmarczyk

Dobry moment dla piłkarzy portugalskiego szkoleniowca został zwińczony trafieniem w 27. minucie. To wtedy kapitan drużyny, Josue podszedł wykonać rzut rożny z lewego narożnika. Portugalczyk dośrodkował idealnie na głowę serbskiego obrońcy Radovana Pankova i ten precyzyjnym uderzeniem nie dał szans Adrianowi Lisowi. Bramkarz gospodarzy musiał pierwszy raz w tym meczu kapitulować. I jak się okazało jedyny.

Na przerwę piłkarze ze stolicy schodzili z jednobramkowym prowadzeniem. Podopieczni Feio w pełni kontrolowali pierwszą część spotkania i nie pozwalali gospodarzom rozwinąć skrzydeł na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim.

Warta próbowała. Legia skoncentrowana odpierała ataki

W drugiej połowie, zwłaszcza na początku to jednak gospodarze prowadzenie do końca sezonu przez Dawida Szulczka próbowali jeszcze postraszyć i doprowadzić do wyrównania. Do odbitej piłki pod polem karnym Legii dopadł napastnik "Zielonych". Ostatecznie stojący w bramce warszawskiego zespołu - Kacper Tobiasz nie musiał interweniować. Potem już powoli przyjezdni zaczęli przejmować inicjatywę, którą zapoczątkowali w pierwszych 45 minutach.

Jedną z lepszych okazji miał Blaz Kramer, który zameldował się pod koniec meczu przedostatniej kolejki. Słoweniec jednak za bardzo podszedł pod piłkę i posłał ją prosto w trybuny stadionu w Grodzisku. Z kolei po drugiej stronie szalał Kajetan Szmyt. Młodzieżowiec ekipy z Wielkopolski co i rusz szalał swoimi popisowymi rajdami indywidualnymi. Ostatecznie piłkarz z rocznika 2002 za każdym razem nie potrafił się wstrzelić w bramkę Tobiasza.

Europejskie puchary pewne dla Warszawy? Na to trzeba poczekać do ostatniego niedzielnego meczu 33. kolejki. W przypadku zwycięstwa Lecha - gra o trzecie miejsce będzie toczyć się w ostatniej serii gier tego sezonu. A jeśli "Kolejorz" w Łodzi z Widzewem przegra to podopieczni Feio będą pewni europejskiej przygody w kwalifikacjach do Ligi Konferencji.

Warta Poznań

• Adrian Lis - 3
  • Jakub Bartkowski - 3 (Dario Vizinger - 2)
  • Dawid Szymonowicz - 3 (Dimitris Stavrópoulos - 2)
  • Jakub Kiełb - 3 (Patryk Rychlik - bez oceny)
  • Filip Borowski - 3 (Kacper Przybyłko - bez oceny)
  • Konrad Matuszewski - 3
  • Michał Kopczyński - 3 (Jakub Paszkowski - 3)