Lekka atletyka: Nasi na podium

Krzysztof Szputarski
Dwa zwycięstwa odnieśli lekkoatleci z Lubelszczyzny podczas XXXVII Memoriału Józefa Żylewicza, zaliczanego do Lekkoatletycznego Pucharu Polski (Grand Prix PZLA), rozegranego w Sopocie.

W biegu na 400 metrów na najwyższym stopniu podium stanęła Izabela Kostruba z Agrosu Zamość (54,03), natomiast w konkursie rzutu dyskiem bezkonkurencyjny okazał się Olgierd Stański z AZS UMCS Lublin (61,35 m).

Drugi w rzucie dyskiem był Konrad Szuster z lubelskiego Startu (60,94).

Zawodnicy z regionu jeszcze dwukrotnie stawali na najniższym stopniu podium. W sko-ku o tyczce na trzecim miejscu zakończyła zmagania Marta Plewa z lubelskiego AZS UMCS, pokonując poprzeczkę zawieszoną na wysokości 4 m.

Na pierwszym miejscu sklasyfikowane zostały ex aequo Joanna Michalska z Zawiszy Bydgoszcz oraz Paulina Dębska z Ośrodka Skoku o Tyczce w Gdańsku, które uzyskały taki sam wynik jak Plewa, jednak miały lepszy bilans prób.

Bardzo dobrze zaprezentował się również Michał Brzuchala ze Startu Lublin, który był trzeci w biegu sprinterskim na 100 m. Podopieczny trenera Jerzego Wiercińskiego pobiegł w czasie 10,65, uzyskując taki sam wynik jak Łukasz Chyła ze Ślaska Wrocław.

Zwyciężył Rafał Kubaczyk z AZS Poznań (10,54), przed Kamilem Masztakiem z Grunwalda Poznań (10,61).

Szósty w kuli był Damian Kusiak z AZS AWF Biała Podlaska (16,71 m).