Lekkoatleci Spartana Lublin pokazali klasę w młodzieżowych mistrzostwach Polski w Olecku

Znakomity występ zanotowali lekkoatleci Spartana Lublin podczas młodzieżowych mistrzostw Polski niesłyszących, rozegranych w Olecku.

W kategorii 16 lat bardzo dobrze zaprezentował się Daniel Stempurski, zdobywając złote krążki na dystansach 100 i 200 m. Jakub Guz został mistrzem kraju w biegu na 1500 m i wicemistrzem na 800 m, Sebastian Guz był drugi na 400 m oraz trzeci w kuli, zaś Michał Bastrzyk zdobył złoto na 1500 m i brąz na 800 m.

W kategorii do 19 lat mistrzem Polski na 200 m został Adrian Kawiak, dorzucając ponadto srebro na 100 m. Dwa medale przypadły zaś Przemysławowi Łuczakowi (złoto - skok w dal, brąz - 200 m). Dwa razy na podium stawały też męskie sztafety (16-19 lat): 4x400 m (złoto) i 4x100 m (srebro).

Możesz wiedzieć więcej! Za to warto zapłacić: Raporty, analizy, gorące tematy