Lekkoatleci Spartana Lublin triumfowali w rankingu medalowym

Edyta Zaręba (Spartan Lublin) nie miała sobie równych w biegach na 1500 i 3000 m archiwum klubu
Zawodnicy Spartana Lublin wywalczyli 13. medali (8 złotych, 2 srebrne i 3 brązowe) podczas ogólnopolskiego mityngu lekkoatletycznego niesłyszących, który w dniach 15-16 czerwca rozegrano na stadionie lubelskiego Startu.

Na najwyższym stopniu podium stawali: Edyta Zaręba (1500 i 3000 m), Michał Wojciechowski (1500 i 3000 m), Piotr Dragan (rzut młotem), Bartłomiej Janda (skok w dal) oraz męskie sztafety 4x100 i 4x400 m.

Dwa srebra zdobył Mariusz Świszcz (400 i 800 m), natomiast brązowe krążki przypadły: Marcie Figiel (pchnięcie kulą), Michałowi Kaźmierczakowi (rzut dyskiem) oraz Bartłomiejowi Jandzie (100 m).

Drużyna Spartana Lublin zajęła pierwsze miejsce w rankingu medalowym, wyprzedzając ekipy UMKSN Poznań i Olimpijczyka Olecko.