Lekkoatleci Spartana Lublin wygrali ranking medalowy podczas mistrzostw Polski w Poznaniu

Ekipa Spartana Lublin wygrała ranking medalowy podczas mistrzostw Polski niesłyszących w lekkiej atletyce, które odbyły się w Poznaniu. Lublinianie, podopieczni startującego wciąż trenera Mariusza Świszcza zdobyli ogółem 12. krążków (7 złotych, 2 srebrne i 3 brązowe). Spartanie wyprzedzili w tej klasyfikacji drużyny UMKSN Poznań oraz Olimpijczyka Olecko.

Na najwyższym stopniu podium stawali: Edyta Zaręba (1500 m i 3000 m), Michał Wojciechowski (5000 m), Piotr Dragan (rzut młotem), Bartłomiej Janda (skok w dal) oraz klubowe męskie sztafety 4x100 m i 4x400 m.

Tytuły wicemistrzowskie przypadły Michałowi Wojciechowskiemu (1500 m) i Grzegorzowi Kotowskiemu (400 m), natomiast na najniższym stopniu podium stawali: Grzegorz Kotowski (100 m), Andrzej Kostecki (rzut dyskiem) i Mariusz Świszcz (5000 m).

Kilkoro lublinian wystąpi w sierpniowych mistrzostwach Europy głuchych U-18 i U-20 w tureckim Trabzonie.