Lekkoatleci walczą w Lublinie w 4. Mistrzostwach Świata Niesłyszących. Zobacz zdjęcia

Za nami dwa dni zmagań w 4. Mistrzostwach Świata Niesłyszących 2021, które w poniedziałek rozpoczęły się na stadionie lekkoatletycznym w Lublinie. Uczestnicy rywalizują w fatalnych warunkach pogodowych, przy ciągle padającym, ulewnym deszczu i porywistym wietrze. Mistrzostwa potrwają do soboty, 28 sierpnia.

W klasyfikacji medalowej po dwóch dniach zmagań prowadzi Rosja, która zgromadziła do tej pory 12 krążków (3 złote, 3 srebrne i 6 brązowych). Na drugiej pozycji plasuje się aktualnie Ukraina - 5 medali (1 złoty, 2 srebrne i 2 brązowe), a na trzeciej reprezentacja Białorusi - 4 medale (1 złoty, 2 srebrne i 1 brązowy). Biało-czerwoni, jak na razie nie zdobyli jeszcze medalu w lubelskim czempionacie.

Bardzo dobrze zaprezentował się Tomasz Rozumczyk ze Spartana Lublin, który uplasował się tuż za podium w konkursie rzutu oszczepem, uzyskując bardzo dobry wynik 58,71 m. Do brązowego medalu zabrakło mu zaledwie 28 cm. Triumfował Szwed Theodor Didryk Thor (61,95 m), wyprzedzając Kiryła Tsybizowa z Rosji (59,49 m) oraz Włocha Matteo Masettiego (58,99 m).

Piąte miejsce w finałowym biegu na dystansie 1500 m, zajął kolega klubowy Tomasza Rozumczyka - Michał Kulpa. Biegacz Spartana Lublin pokonał linię mety w czasie 4.00,09. Wygrał Niemiec Alexander Bley (3.55,73), drugi był Białorusin Aliaksandr Charniak (3.56,14), a trzeci Rosjanin Danił Baganow (3.56,34).

Piąta lokata w biegu sprinterskim na 100 m, przypadła ponadto innemu zawodnikowi lubelskiego Spartana - Michałowi Stempurskiego. Lublinianin w biegu finałowym osiągnął rezultat 11,07. Ze złota cieszył się Estończyk Tanel Visnap (10,54), który okazał się lepszy od Japończyka Takumy Sasaki (10,67) oraz Ukraińca Mykoli Nosenko (10,85).

W finale biegu na 400 m zaprezentował się także Oskar Gołębiowski ze Spartana Lublin, kończąc zmagania na siódmej pozycji (50,61). Lubelski biegacz jest faworytem do złota w biegu na 400 m przez płotki, który odbędzie się 25 sierpnia o godz. 16.20.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0