Lekkoatleci walczyli na lubelskim stadionie w 3. Mityngu LOZLA i Memoriale Honorata Wiśniewskiego. Zobacz zdjęcia

MKS Unia Htrubieszów
W Lublinie został rozegrany 3. Mityng Lubelskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki i Memoriał Honorata Wiśniewskiego. W imprezie wystartowało blisko 150 zawodniczek i zawodników, reprezentujących kluby z kilku województw.

W trakcie zawodów odbyły się biegi memoriałowe kobiet i mężczyzn, a dodatkowo w kategorii męskiej został rozegrany bieg byłych zawodników Honorata Wiśniewskiego.

Bieg memoriałowy pań wygrała Danuta Woszczek z UKS Olimp Kozienice (3:11,32), wyprzedzając Urszulę Zawrotniak z MKS Agros Chełm (3:16.62) i Kornelię Grońską z AZS UMCS Lublin (3:21.00).

W zmaganiach panów najszybszy natomiast okazał się Robert Wiatrzyk z TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski (2:39.58), a tuż za nim finiszował duet zawodników AZS UMCS - Krystian Kuna (2:41.38) i Mateusz Wasilewski (2:41.82).

Z kolei w begu byłych zawodników Honorata Wiśniewskiego triumfował Artur Kern z MKS Unia Hrubieszów (2:50.43), przed Jackiem Carem z AZS UMCS Lublin (3:05.66) oraz gościnnie startującym Stanisławem Marcem z Agro-Natury Nałęczów (3:10.51).

- Ja co prawda trenowałem krótko u trenera Honorata Wiśniewskiego, jednak przez wiele lat mieliśmy ze sobą znakomity kontakt na różnych zgrupowaniach i zawodach lekkoatletycznych - podkreśla Stanisław Marzec, zawodnik Agro-Natury Nałęczów.

- Postanowiłem więc uczcić pamięć tego wspaniałego szkoleniowca i wielkiego pasjonata biegania. Dla mnie był to pierwszy start na bieżni w tym roku, gdyż przygotowuję się i startuje głównie w biegach ulicznych. Zamierzam w pierwszą sobotę czerwca pobiec Półmaraton Solidarności ze Świdnika do Lublina i było to bardzo dobre przetarcie dla mnie - dodaje.

Honorat Wiśniewski swoją przygodę ze sportem rozpoczął w latach 50-tych w lubelskim Starcie, biegając na średnich dystansach. Potem zajął się pracą trenerską w MKL Lublin, a następnie związał się z AZS Lublin, gdzie z przerwami pracował aż do ostatnich dni życia. Zmarł 15 listopada 2004 roku.