Lekkoatleci walczyli w mistrzostwach województwa lubelskiego U18 i U23. Zobacz zdjęcia

Na stadionie lekkoatletycznym w Lublinie, przy al. Piłsudskiego 22 zostały rozegrane mistrzostwa województwa lubelskiego w kategoriach U18 i U23. W imprezie wystartowało ponad 200 zawodniczek i zawodników.

Najlepsze wyniki mistrzostw były dziełem sprinerek Agrosu Zamość - Izabeli Jastrząb i Moniki Romaszko, rywalizujących w kategorii U23 na dystansach 100 i 200 m. Pierwsza z nich wygrała "setkę", uzyskując rezultat 11,90. Izabela okazała się lepsza od swojej koleżanki klubowej o 0,06 s.

Podopieczne trenera Andrzeja Gdańskiego stoczyły także pasjonujący pojedynek na dystansie dwukrotnie dłuższym. Tym razem triumfowała Romaszko, pokonując linię mety w czasie 24,11, a tuż za nią finiszowała Jastrząb (24,19).

W sprintach mężczyzn poza konkursem wystartował Dominik Kopeć (Agros Zamość), któremu zmierzono na mecie bardzo dobry czas 10,37. Zamościanin wyprzedził duet zawodników AZS UMCS Lublin - Łukasza Żaka (10,60) oraz Jakuba Chmiela (10,92). Ten ostatni zdobył tytuł młodzieżowego mistrza województwa lubelskiego w tej konkurencji.

Zawody w Lublinie były sprawdzianem formy dla przedstawicieli "królowej sportu" w tych kategoriach wiekowych, przed czekającymi ich wkrótce imprezami mistrzowskimi. W dniach 15-17 lipca w Bielsku-Białej odbędzie się 28. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - 54. PZLA Mistrzostwa Polski U18, natomiast 39. PZLA Mistrzostwa Polski U23 zaplanowano w Poznaniu (30-31 lipca).