Lekkoatleci z województwa lubelskiego szlifują formę przed Halowymi Mistrzostwami Polski. Zobacz zdjęcia

Lekkoatletki Wisły Puławy pokazały się z bardzo dobrej strony podczas halowego mityngu w Rzeszowie Wisła Puławy
W miniony weekend przedstawiciele królowej sportu z regionu rywalizowali m.in. w 2. Ogólnopolskim Halowym Mityngu POZLA w Rzeszowie oraz w halowych mistrzostwach województwa, które odbyły się w ZS Elektronicznych w Lublinie. Ich występy zostały okraszone wieloma rekordami życiowymi i są dobrym prognostykiem na dalszą część sezonu "pod dachem".

– Tak naprawdę niewiele klubów z naszego województwa planuje starty w sezonie halowym, z racji tego, że nie posiadają odpowiednich obiektów, aby się przygotować do imprez mistrzowskich – mówi Urszula Jaros, prezes Lubelskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki

– Ci którzy jednak zdecydowali się na występy w hali pokazują się z bardzo dobrej strony w tym roku. W rzeszowskim mityngu nasi lekkoatleci wielokrotnie stawali na podium, w tym na najwyższym jego stopniu. Mam tu na myśli głównie konkurencje biegowe 60, 200, 300 i 400 m, zarówno wśród kobiet, jak mężczyzn. To bardzo dobry prognostyk przed halowymi MP U-18 i U-20, które za niecałe dwa tygodnie odbędą się w Rzeszowie oraz marcowym czempionatem seniorów w Arenie Toruń – dodaje.

Znakomicie w biegu na 400 m zaprezentował się Oskar Gołębiowski z AZS UMCS, pokonując linię w czasie nowego rekordu życiowego 48,99. Lublinianin wyprzedził Tomasza Lamparta z AZS-AWF Kraków (50,45) i Łukasza Bańkę z Agrosu Chełm (50,76).

Bieg na 300 m kobiet wygrała Alicja Wrona z AZS UMCS (38,71), a tuż za nią finiszowała Paulina Zielińska z Agrosu Chełm (38,94). Z kolei dystans 300 m mężczyzn ze znakomitym rekordem życiowym najszybciej pokonał Cezary Mirosław z AZS UMCS (33,50), który był także drugi na 200 m (21,89). Druga na 200 m pań była ponadto Izabela Jastrząb z Agrosu Chełm (24,46).

W trójskoku pań triumfowała Kinga Staszczuk z Agrosu Zamość, uzyskując rezultat 11,83 m. Zamościanka okazała się lepsza od Moniki Moskal z KKB MOSiR Krosno (11,79 m) oraz Julii Stobierskiej ze Stali Mielec (11,41 m).

W pchnięciu kulą kobiet pierwsza lokata przypadła Weronice Tabaczyńskiej z AZS UMCS (11,88 m), a najniższym stopniu podium stanęła jej koleżanka klubowa Weronika Wójcik (9,99 m). Lublinianki rozdzieliła tylko Andżelika Pac z Resovii Rzeszów (10,42 m).

W biegu finałowym na dystansie 60 m dwa miejsca na podium zajęli sprinterzy AZS UMCS. Drugi był Jakub Lempach (6,87), a trzeci Jakub Chmiel (6,99). Pierwszy z nich ustanowił w eliminacjach bardzo dobry rekord życiowy - 6,73. Trzecia wśród kobiet była natomiast Martyna Seń z Agrosu Zamość (7,59).

W finale biegu na 60 m przez płotki U-20 zameldowały się trzy zawodniczki Wisły Puławy. Drugie miejsce zajęła Zuzanna Gozdera (8,68), trzecie z takim samym wynikiem Alicja Sielska, a czwarta Wiktoria Oko (8,69). Wygrała Natalia Szczęsna z RLTL Optimy Radom (8,52).

Z kolei w kategorii U-18 mężczyzn pierwsze miejsce na 60 m przez płotki zajął Kacper Chmielewski, reprezentujący barwy Unii Hrubieszów (8,39). Na trzeciej pozycji w tej samej kategorii i konkurencji uplasowała się zaś jego koleżanka klubowa Milena Stasiak (10,64).

Walczyli w halowych mistrzostwach województwa lubelskiego
Najlepsze wyniki halowych mistrzostw województwa lubelskiego uzyskano na sprinterskim dystansie 60 m. W biegu pań triumfowała Wiktoria Oko z Wisły Puławy (7,83), natomiast w rywalizacji mężczyzn Kacper Tama z Agrosu Zamość (7,14).