Lekkoatleta Spartana Lublin został w świetnym stylu mistrzem Europy w biegu na 10000 m

Michał Wojciechowski (Spartan Lublin) ma na swoim koncie wiele sukcesów krajowych i międzynarodowych, zarówno na arenach lekkoatletycznych, jak i na przełajowych trasach materiały organizatora
Michał Wojciechowski (Spartan Lublin) wywalczył złoty medal w biegu na dystansie 10000 m podczas 10. mistrzostw Europy głuchych w lekkiej atletyce, które odbywają się w niemieckim Bochum. Zawodnik Spartana pokonał linię mety w czasie 32.28,13, deklasując swoich rywali. Na drugim miejscu został sklasyfikowany reprezentant Rosji Aleksei Elnikov (33.10,88), natomiast na najniższym stopniu podium stanął Hiszpan Martinez Almeida (33.43,72). Czempionat Starego Kontynentu w Niemczech potrwa do niedzieli, 28 lipca.

Michał Wojciechowski ma na swoim koncie wiele sukcesów krajowych i międzynarodowych, zarówno na arenach lekkoatletycznych, jak i trasach przełajowych. Od wielu lat startuje również z powodzeniem ze sportowcami pełnosprawnymi. Michał wygrywał między innymi w swojej karierze biegi zaliczane do cyklu "Cztery Dychy do Maratonu", które odbywają się na 10-kilometrowych trasach w Lublinie. Jest multimedalistą krajowych czempionatów niesłyszących na różnych dystansach.

W 2018 roku zanotował historyczne osiągnięcie, zostając potrójnym złotym medalistą podczas Mistrzostw Europy w biegach przełajowych niesłyszących. 31-letni zawodnik okazał się bowiem najlepszy na dystansach 4 i 12 kilometrów, dokładając do swojego indywidualnego dorobku także złoto w "drużynówce". To największy sukces w historii polskiej lekkoatletyki osób niesłyszących.