Lekkoatletyka: Artur Kern z Unii Hrubieszów trzeci w 12. Poznań Maraton

Artur Kern poprawił w Poznaniu rekord życiowy w maratonie
Artur Kern poprawił w Poznaniu rekord życiowy w maratonie Marek Kitliński
Artur Kern z Unii Hrubieszów wywalczył trzecią lokatę w biegu maratońskim, rozegranym w Poznaniu. 12. Poznań maraton był rekordowy pod względem frekwencji, bowiem na starcie stanęło ponad 4700 uczestników z 35 krajów, z czego trasę ukończyło 4619 osób.

31-letni hrubieszowianin pokonał linię mety w czasie 2:17.15, poprawiając swój rekord życiowy sprzed roku o 4 minuty i 38 sekund. Kern przegrał tylko z reprezentantami Kenii Kyevą Cosmasem (2:11.53 - rekord trasy) oraz Joelem Kosgei Komenem (2:16.42).

- Patrząc na listę startową, trzecie miejsce wziąłbym w ciemno. Do drugiej lokaty zabrakło mi niewiele, może gdybym wiedział, że jest taka mała różnica między nami, to bym bardziej zaatakował - powiedział Artu Kern. - Trasa nie była zbyt trudna technicznie, pogoda była idealna, a może tylko za bardzo wiało - dodał.

W rywalizacji pań najlepsza okazała się Arleta Meloch z Olimpii Grudziądz (2:39.12), wyprzedzając Pamelę Chepkoech Bundotich z Kenia 2:40.47 oraz Katarzynę Durak z LUKS Żórawina Wrocław (2:43.34).