Paweł Wiśniewski
Niespełna 22-letnia Julian Alfred z osobliwego kraju na Karaibach - Saint Lucia, jest pierwszą kobietą w historii NCAA, która pokonała granicę 7 sekund w biegu na 60 metrów... https://www.facebook.com/JulienAlfredLCA/
Podczas lekkoatletycznych halowych mistrzostw Konferencji Południowo-Wschodniej, które odbyły się w Fayetteville, w stanie Arkansas Masai Russell pokonała 60 metrów przez płotki w czasie 7.77. Tym samym, Amerykanka wyprzedziła w tegorocznych tabelach naszą Pię Skrzyszowską (7.78 w Łodzi). Warto wspomnieć, że w styczniu, Russell uzyskała już 7.75, ale wynik nie mógł być ratyfikowany (zawody w Lubbock w Teksasie nie były zgłoszone do kalendarza World Athletics).

Z kolei sprinterka z egzotycznego Saint Lucia na Karaibach - Julien Alfred została czternastą zawodniczką w historii, której dystans 60 metrów udało się pokonać 7 sekund. Na mityngu w Lubbock, uzyskała 6.97!
Dwie godziny później, Julien Alfred wygrała bieg na 200 metrów w czasie 22.26, co daje jej czwarte miejsce w historii tej konkurencji rozgrywanej pod dachem!!!

Najszybsze kobiety w historii 60 metrów (poniżej 7 sekund)

22.39 Ionela Tirlea-Manolache (Rumunia) 1999, Maebashi

Niespełna 22-letnia Julian Alfred z osobliwego kraju na Karaibach - Saint Lucia, jest pierwszą kobietą w historii NCAA, która pokonała granicę 7 sekund w biegu na 60 metrów... @SaintLuciaUK

Po raz pierwszy w historii, aż osiem zawodniczek złamało w jednym sezonie halowym 51 sekund w biegu na 400 metrów! Zdecydowana większość sportowców akademickich startujących w USA, niestety nie wystartuje na halowych mistrzostwach Europy w Stambule...