Lekkoatletyka: Stempel i Czajkowski zdobyli w Bydgoszczy złote medale MP seniorów

Przemysław Czajkowski wygrał z wicemistrzem olimpijskim z Pekinu
Reprezentanci AZS AWF Biała Podlaska Paweł Stempel w biegu na 100 m oraz Przemysław Czajkowski w rzucie dyskiem wywalczyli złote medale podczas pierwszego dnia mistrzostw Polski seniorów w lekkiej atletyce, które w czwartek (11 sierpnia) rozpoczęły się w Bydgoszczy.

Stempel uzyskał rezultat 10,48 sekund i jest to jego najlepszy wynik w 2011 roku. Srebro przypadło Robertowi Kubaczykowi z AZS Poznań (10,50), natomiast na najniższym stopniu podium stanął Kamil Masztak z Grunwalda Poznań (10,55).

Dużą niespodziankę sprawił kolega klubowy Pawła Stempla - Przemysław Czajkowski, który został mistrzem Polski w rzucie dyskiem, uzyskując wynik 63,81 m. 23-letni bialczanin pokonał Piotra Małachowskiego ze Śląska Wrocław (63,21 m), mistrza Europy seniorów z Barcelony (2010), wicemistrza świata z Berlina (2009) i wicemistrza olimpijskiego z Pekinu (2008), który po sześciu latach triumfów w krajowym czempionacie, musiał oddać mistrzowski tytuł dyskobolowi z Białej Podlaskiej. Brąz zdobył Robert Urbanek z MKLA Łęczyca (61,22 m).

Dwa medale wywalczyli zawodnicy bialskiego AZS AWF w konkursie skoku w dal. Tytuł wicemistrzowski przypadł Marcinowi Starzakowi (7,64 m), natomiast na trzeciej pozycji zakończył zmagania Konrad Podgórski (7,59 m). Wygrał Michał Rosiak LKS Vectra DGS Włocławek (7,68 m).

W konkursie rzutu młotem kobiet brązowy krążek zdobyła ponadto Katarzyna Kita z Agrosu Zamość, która posłała młot na odległość 63,63 m, przegrywając z Anitą Włodarczyk z RKS Skra Warszawa (73,05 m) oraz Jolantą Fiodorow z Prefbetu Śniadowo Łomża (69,78 m).