Lekkoatletyka: Świszcz i Kotowski ze Spartana Lublin stawali na podium podczas halowych ME w Tallinie

Mariusz Świszcz jest jednym z najbardziej utytułowanych lekkoatletów Spartana Lublin archiwum klubu
Zawodnicy Spartana Lublin: Mariusz Świszcz i Grzegorz Kotowski wywalczyli brązowe medale w sztafecie 4x400 m, podczas 4. halowych mistrzostw Europy seniorów niesłyszących w lekkiej atletyce, które w dniach 15-17 marca rozgrywane były w stolicy Estonii Tallinie.

Biało-czerwoni uzyskali rezultat 3.33,86, przegrywając tylko z reprezentacją Ukrainy (3.21,92) i Rosji (3.23,23). Grzegorz Kotowski pobiegł na pierwszej zmianie, Rafał Śliwka (Wiosło Szczecin) na drugiej, Mariusz Świszcz na trzeciej, finiszował natomiast Michał Kulpa (Wisła Bydgoszcz), który popisał się znakomitym finiszem, wyprzedzając tuż przed metą reprezentanta Turcji.

W Tallinie startował kwartet zawodników Spartana, a oprócz Świszcza i Kotowskiego, polskie barwy reprezentowali: Edyta Zaręba i Michał Wojciechowski. Bardzo dobry występ zanotował 25-letni Wojciechowski, który zajął czwartą lokatę w biegu na 800 m (2.04,22) oraz był piąty na dystansie 1500 m (4.08,80). Biegacz lubelskiego Spartana ukończył również na piątym miejscu bieg na 3000 m, jednak został później zdyskwalifikowany za przekroczenie linii. Zaręba natomiast uplasowała się na piątej pozycji w biegu na 800 m (2.35,74) oraz na ósmej - 1500 m (5.26,89).

Najważniejszą imprezą sezonu będą mistrzostwa świata seniorów, które odbędą się w kanadyjskim Toronto (14-21 lipca). W dniach 21-22 września 2012 roku w Bydgoszczy, rozegrane zostaną natomiast 1. młodzieżowe mistrzostwa Europy niesłyszących w lekkiej atletyce, w kategorii do lat 16 i do lat 19.