Lewart Lubartów wygrał w Sieniawie. Zobacz zdjęcia

Karol Kurzępa
Piłkarze Lewartu Lubartów na dobre przełamali się po serii dziewięciu meczów bez zwycięstwa. Po pokonaniu w miniony weekend Orląt Radzyń Podlaski 3:0, podopieczni trenera Tomasza Bednaruka wygrali na stadionie wicelidera tabeli, Texom Sokoła Sieniawa.

Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w doliczonym czasie drugiej połowy Anglik Joe Dearman. Dla 19-letniego zawodnika, który trafił do Lewartu zimą była to pierwsza bramka w biało-niebieskich barwach. Cenne zwycięstwo na Podkarpaciu pozwoliło lubartowianom odskoczyć od strefy spadkowej na trzy punkty.

Texom Sokół Sieniawa - Lewart Lubartów 0:1 (0:0)
Bramka: Dearman 90+2

Sokół: Zając - Grasza (76 Majda), Kapuściński, Drelich, Lis, Oziębło (76 Więcek), Ochał, Purcha, Wójcik (81 Pikiel), Mazurek, Hass (76 Gardiner). Trener Ryszard Kuźma

Lewart: Wójcicki - Zbiciak, Świech, Żelisko, Nowak (90+1 Aftyka), Pożak (80 Dearman), Niewęgłowski, Maksymiuk, Ponurek, Najda (73 Góralski), Fularski. Trener Tomasz Bednaruk

Żółte kartki: Kapuściński, Drelich, Lis - Ponurek, Maksymiuk, Pożak, Świech

Sędziował: Patryk Świerczek (Brzesko)

Chełmianka Chełm została pierwszym zespołem, który urwał ligowe punkty w 2021 roku zmierzającej po awans Wiśle Puławy. W zaległym spotkaniu 26. kolejki biało-zieloni zremisowali z liderem tabeli 0:0.

Chełmianka Chełm – Wisła Puławy 0:0

Chełmianka: Ciołek – Skoczylas, Wołos, Mazurek, Brzozowski, Giletycz (46 Grądz), Brzyski (77 Wójcik), Pritulak (73 Budzyński), Bednara, Bonin, Kotowicz (57 Myśliwiecki). Trener: Tomasz Złomańczuk

Wisła: Owczarzak – Brągiel (72 Wiech), Cyfert, Pielach, Kuban, Skałecki, K. Puton (89 Kondracki), Ednilson (46 Kacprzycki), Zając (46 Bartosiak), Drozdowicz (62 Cheba), Paluchowski. Trener: Mariusz Pawlak

Żółte kartki: Wołos, Kotowicz, Budzyński, Skoczylas – Kasprzycki, Kuban, Cheba, Skałecki

Sędziował: Tomasz Tatarzyński (Kraków)

Tak mecz w Chełmie podsumowali trenerzy obu drużyn:

Porażkę w tzw. "meczu o sześć punktów" ponieśli na własnym stadionie piłkarze Stali Kraśnik. Podopieczni trenera Marcina Wróbla ulegli KS Wiązownica, czyli bezpośredniemu rywalowi w walce o utrzymanie. Do przerwy to gospodarze prowadzili 1:0, jednak w drugiej połowie w ciągu pięciu minut pozwolili przyjezdnym strzelić dwa gole i punkty pojechały na Podkarpacie. Co ważne, KS Wiązownica od 37. minuty grała w osłabieniu po czerwonej kartce dla Kamila Bentkowskiego. Dla niebiesko-żółtych była to 13 porażka w obecnym sezonie. Po 29 rozegranych spotkaniach kraśniczanie zajmują miejsce w strefie spadkowej IV grupy III ligi.

Stal Kraśnik – KS Wiązownica 1:2 (1:0)
Bramki: Skrzyński 25 – Rop 53, A. Kasia 58

Stal: Borusiński – Dyszy, Jagieła (68 Mażysz), Gajewski, Michalak (64 Chudyba), Wolski, Cygan (64 Czelej), Woźniak, Skrzyński, Zawierucha (68 Imiołek), Popiołek (77 Łokieć). Trener: Marcin Wróbel

KS: Cynar – Gliniak, Staszczak, Zając (70 H. Kasia), Bentkowski, Lorenc (81 Janiczak), Kmiotek, A. Kasia (90 Gil), Rop, Michalik, Trochim. Trener Jacek Piszczek

Żółte kartki: Jagieła – Zając, Trochim

Czerwona kartka: Bentkowski (Wiązownica, 37 min - za faul)

Sędziował: Sebastian Wiśniowski (Tarnów)

W najbliższy weekend trzecioligowcy z grupy IV rozegrają kolejne mecze, poza Chełmianką, która będzie pauzować. Z kolei Orlęta Radzyń Podlaski przystąpią do nachodzącego spotkania bez trenera Jacka Fiedenia, który został zwolniony po ostatnich trzech porażkach z rzędu. Poniżej przedstawiamy zestaw par 31. kolejki: