Lider z Polkowic za mocny dla futsalistów Luxiony AZS UMCS Lublin

Marcin Golianek
Ekipa Luxiony AZS UMCS Lublin przegrała we własnej hali z Górnikiem Polkowice 3:5, w meczu 6. kolejki 1. Ligi Futsalu grupy południowej. To trzecia porażka podopiecznych trenera Konrada Tarkowskiego w kampanii 2020/21. Dwie bramki dla akademików zdobył Jakub Wankiewicz, a jedną Tomasz Ławicki.

‒ Wierzyłem w drużynę i początek meczu wcale nie zapowiadał takiego obrotu spraw, jaki potem nastąpił. Jednak w pewnym momencie zaczęliśmy dawać prezenty rywalom. To ich nakręciło do tego stopnia, że to oni dziś wygrali. My nie wykorzystaliśmy swoich okazji w pierwszej połowie oraz gdzieś odpłynęliśmy w swoich głowach. Nie możemy popełniać tego błędu w przyszłości ‒ podkreśla Konrad Tarkowski. szkoleniowiec Luxiony AZS UMCS Lublin.

Polkowiczanie od samego początku narzucili rywalom swój styl gry, jednak to gospodarze jako pierwsi zdobyli gola. W 5. minucie Wojciecha Wójtowicza pokonał Jakub Wankiewcz. Goście potraktowali stratę gola jako wypadek przy pracy i szybko odpowiedzieli bramkami Radosława Karpińskiego i Pawła Wyżgi, prowadząc po pierwszej połowie 2:1.

Po zmianie stron do odrabiania start ruszyli lublinianie, ale później już na parkiecie rządzili niepodzielnie zielono-czarni, którzy w dwie minuty strzelili gospodarzom trzy gole. Na listę strzelców wpisali się kolejno: Dawid Biały, Max Panasenko i Marcel Michalczak, a na tablicy wyników pojawił się rezultat 5:1 dla polkowiczan. 12 minut przed końcem spotkania akademicy wycofali bramkarza, wprowadzając kolejnego gracza z pola. Manewr udał się połowicznie, bowiem "Dzikom" udało się strzelić dwie bramki.

Lublinianie po sześciu rozegranych meczach mają w dorobku 7 pkt. (dwa zwycięstwa, jeden remis i trzy porażki). Liderem z kompletem 18 oczek jest Górnik Polkowice. W kolejnej serii spotkań team Konrada Tarkowskiego zmierzy się w wyjazdowym starciu z outsiderem rozgrywek, ekipą Profi-Sport Duda Gałów.

Luxiona AZS UMCS Lublin ‒ Górnik Polkowice 3:5 (1:2)
Luxiona AZS UMCS: Parzyszek, Michał Ostrowski, Marcin Ostrowski, Wankiewicz (5’, 30’), Mietlicki, Furtak, Ławicki (38’), Maciej Ostrowski, Sekrecki, Mazurkiewicz, Rusyn, Wójcik. Trener: Konrad Tarkowski
Górnik: Wójtowicz, Nahaitsev, Panasenko (27’), Michalczak (27), Karpiński (15’), Sikorski, Mielczarek, Wyżga (18’), Potocki, Biały (25’), Wolan, Dudka. Trener: Grzegorz Nowak

Centralna Liga Juniorów U-15. Motor Lublin przegrał z Cracov...