Piotr Rzepecki
Rex Features/East News
Liga Konferencji. West Ham wygrał tegoroczną edycję LKE. Zadecydowała bramka w doliczonym czasie gry. "Młoty" pokonały Fiorentinę 2:1. Bramkarz West Hamu Łukasz Fabiański cały mecz przesiedział na ławce.

Liga Konferencji Europy. West Ham górą. Zadecydował gol w końcówce

Pierwsza połowa nie obfitowała w wiele sytuacji. Obie drużyny się badały, a po pół godzinie zawody na chwilę zostały przerwane. Ucierpiał kapitan Fiorentiny Cristiano Biraghi. Obrońca został trafiony w głowę przez jednego z kibiców West Hamu i musiał zostać opatrzony, bo natychmiast zalał się krwią.

Druga część meczu przyniosła bramki. Najpierw pechowo ręką zagrał wspomniany Biraghi we własnym polu karnym. Arbiter wskazał na jedenasty metr i z rzutu karnego nie pomylił się Algierczyk Mohamed Said Benrahma.

Na odpowiedź Włochów nie musieliśmy długo czekać - pięć minut później bramkę dla Fiorentiny strzelił Giacomo Bonaventura po podaniu Nicolasa Gonzaleza.

Dwie bramki podziałały dobrze na widowisko. Obie drużyny grały swobodniej, co prowadziło do większej liczby sytuacji. Blisko gola na 2:1 był napastnik West Hamu Michail Antonio, ale nie Jamajczykowi zabrakło chłodnej głowy przy wykończeniu.

Odpowiedział Biraghi, który złamał do środka pola ze skrzydła i zdecydował się na techniczny strzał. Bramkarz "Młotów" nie był jednak zaskoczony. Strzałem popisał się także pomocnik Sofyan Amrabat. Jego próba również została obroniona.

Bowen uszczęśliwił West Ham. Bramka rzutem na taśmę

Gola na wagę triumfu dał jednak Jarrod Bowen. Anglik został obsłużony prostopadłym podaniem przez Lucasa Paquetę. Fantastycznie wykończył tę akcję posyłając piłkę obok bramkarza w doliczonym czasie gry.

Tym samym Łukasz Fabiański, który nie zagrał ani minuty w tej edycji LKE, został drugim Polakiem, który sięgnął po Puchar Ligi Konferencji Europy z rzędu, a więc w każdej edycji tego turnieju. Przed rokiem w górę podniósł Puchar Nicola Zalewski, którego Roma rozprawiła się z holenderskim Feyenoordem.

LIGA KONFERENCJI w GOL24

Ligowcy korzystają z trzytygodniowych urlopów. Część z nich wolny wybrała dalekie podróże, inni czas spędzają na spotkaniach z bliskimi. Jeszcze inni musieli zająć się swoim zdrowiem. Kamil Grosicki - najlepszy zawodnik zakończonego sezonu PKO Ekstraklasy - udał się do hiszpańskiej Marbelli. Z kolei Ivi Lopez wybył do Meksyku, gdzie pływał z delfinami. Zobaczcie, dokąd polecieli inni. Kliknij strzałkę W PRAWO, by przejść do pierwszego slajdu >>

Piłkarze PKO Ekstraklasy na wakacjach. Ivi Lopez pływał z de...