Krzysztof Kowalski
PAP/EPA/MATTEO BAZZI
Liga Mistrzów. Inter Mediolan dał na San Siro prawdziwy koncert. W niecały kwadrans wbił dwie bramki, dzięki którym pewnie pokonał AC Milan 2:0 w pierwszym meczu półfinałowym. Rewanżowe spotkanie odbędzie się już we wtorek 16 maja. W roli gospodarza wystąpią wtedy Nerazzurri.

Liga Mistrzów. Błyskawiczne gole Interu w derbach z Milanem

Półfinał na San Siro zgromadził wiele sław, nie tylko ze świata piłki. Na trybunach obok byłego gwiazdora Milanu Andrija Szewczenki zasiadł Novak Djoković. Serb w wywiadach nieraz powtarzał, że jego serce jest czerwono-czarne.

Pojedynek w wymarzonym stylu rozpoczął Inter. W 8. minucie kapitalnego gola strzelił Edin Dżeko. Bośniak uderzył z woleja w samo okienko po dośrodkowaniu Hakana Calhanoglu z rzutu rożnego.

Prowadzenie Interu błyskawicznie powiększył Henrich Mchitarjan. Płaską piłkę przed pole karne posłał Federico Dimarco, a rozpędzony Ormianin pewnie trafił na 2:0. Gospodarze byli oszołomieni. Poprawić mógł Calhanoglu, lecz piłka po jego uderzeniu tylko obiła słupek.

Milan bez bramki w roli gospodarza

Fani Milanu odetchnęli z ulgą w 32. minucie. Wezwany do monitora sędzia Jesus Gil Manzano cofnął decyzję o rzucie karnym dla Nerazzurrich. Chwilę wcześniej Hiszpan wskazał na jedenasty metr po tym, jak w szesnastce upadł Lautaro Martinez.

Krótko po przerwie podwyższyć powinien Dżeko. Pojedynek sam na sam z napastnikiem Inter wygrał jednak Mike Maignan. Z czasem Nerazzurri stracili impet i to Milan przycisnął lokalnego rywala. Niewiele brakowało, by kontaktowego gola strzelił Sandro Tonali, ale piłka odbiła się tylko od słupka. Gospodarze jedyny celny strzał oddali dopiero w doliczonym czasie. Uderzenie Tommaso Pobegi nie sprawiło problemów bramkarzowi Interu.