Liga NHL. Zwycięstwo Predators na inaugurację sezonu

OPRAC.:
Mateusz Ptaszyński
JASON FRANSON
Hokeiści Nashville Predators wygrali z San Jose Sharks 4:1 w meczu inaugurującym sezon północnoamerykańskiej ligi NHL, który rozegrano w piątek wieczorem w Pradze. Spotkanie w hali O2 obejrzało ponad 16 tys. widzów.

Pierwszego gola w sezonie 2022/23 strzelił w drugiej minucie Amerykanin Kiefeer Sherwood z ekipy Predators. Siedem minut później wyrównał Czech Tomas Hertl.

Decydująca okazała się druga tercja, w której bramki dla Predators zdobyli Fin Eeli Tolvanen oraz Szwajcar Nino Niederreiter. Wynik ustalił Kanadyjczyk Matt Duchene, posyłając krążek do pustej bramki na 32 sekundy przed końcową syreną.

Oba zespoły spotkają się ponownie w tej samej hali w sobotni wieczór.

Pierwsze mecze NHL za oceanem zaplanowano 11 października. Tytułu mistrzowskiego będzie bronić zespół Colorado Avalanche.