Dziewiętnastoletni łodzianin Kasper Nowakowski wspólnie z osiemnastoletnią mieszkanką Warszawy Laurą Palką zostali zwycięzcami tegorocznej edycji The Look of The Year, najbardziej prestiżowego i najstarszego na świecie konkursu dla początkujących modelek i modeli.

Polski finał tej imprezy odbył się w sobotę (8 września) w Centrum Promocji Mody łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Swoim zwycięstwem polskiej edycji The Look of the Year Kasper i Laura uzyskali nominację do reprezentowania naszego kraju na światowym finale konkursu, który odbędzie się w październiku we Włoszech - to najcenniejsza z nagród konkursu , który dla młodych ludzi chcących rozwijać swoją karierę w modellingu jest najczęściej trampoliną do sukcesu.

Triumf łodzianina niezwykle cieszy, gdyż jest on pierwszym męskim zwycięzcą polskiej edyci TLOTY z Łodzi. W ciągu ostatnich dziewięciu lat zaszczyt ten przypadł tylko dwóm dziewczętom - w 2016 r. Natalii Kozicz i w 2010 r. Angelice Bednarek.

- Powiem szczerze, że miałem wielką nadzieję wygrać, po to się przeciez startuje w takich konkursach, ale kiedy usłyszałem swoje nazwisko, nie mogłem w to uwierzyć - powiedział „Expressowi” Kasper, który wyznał nam, że pomysł zgłoszenia się do konkursy zawdzięcza przyjacielowi, Aleksandrowi, który przed rokiem był finalistą TLOTY.

Gala konkursu, którą poprowadził Olivier Janiak, była jak co roku dużym modowym show. Dwudziestka finalistów (10 dziewcząt i 10 chłopaków) sześciokrotnie prezentowała się przed jurorami w strojach znanych polskich projektantów, m.in. duetuów Paprocki&Brzozowski, MMC, Mariusza Przybylskiego, Klaudiusza Scissora, którzy zasiedli również w jury uzupełnionym przez znane osobistości polskiego showbiznesu, m.in. Joannę Horodyńską,Rafała Maślaka, Agatę Biernat i topmodelkę Kamilę Szczawińską.