Lubelscy koszykarze po wygranej z Turem Basket Bielsk Podlaski umocnili się na pozycji lidera. Zobacz zdjęcia

Koszykarze U!NB AZS UMCS Start Lublin pokonali w hali MOSiR wicelidera tabeli – Tura Basket Bielsk Podlaski 94:68, w kolejnej serii spotkań rozgrywek II ligi grupy B. Podopieczni trenera Przemysława Łuszczewskiego, zapewnili sobie praktycznie pierwsze miejsce w swojej grupie przed fazą play-off.

Lublinianie znakomicie rozpoczęli pojedynek z ekipą z Bielska Podlaska, bowiem już po pierwszej kwarcie mieli czternaście oczek zaliczki (21:7). W zespole trenera Przemysława Łuszczewskiego widać było sportową złość, za porażkę z bielszczanami w pierwszej rundzie na wyjeździe. Druga kwarta była już znacznie bardziej wyrównana, jednak przed zejściem na przerwę, gospodarze mieli nadal w miarę bezpieczną przewagę (42:25).

Po zmianie stron za sprawą Mateusza Wiśniewskiego, Adama Myśliwca i Michaela Gospodarka, gospodarze zaczęli powiększać przewagę nad Turem, która w pewnym momencie osiągnęła w trzeciej kwarcie aż 30 punktów. Ostatnia odsłona zakończyła się wynikiem remisowym. Miejscowi pewnie kontrolowali mecz do końca i nie pozwalali bielszczanom odrobić strat. Ostatecznie team z Koziego Grodu zwyciężył różnicą 26 punktów. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku. Na pewno po takim meczu z wiceliderem morale zespołu wzrasta. Wykonaliśmy kawał dobrej roboty. Przez cały tydzień mocno motywowaliśmy się na to starcie. Chcieliśmy pokazać dziś, kto rządzi w tej lidze. Wykonaliśmy założony plan, więc jesteśmy zadowolenie – mówi Adam Myśliwiec, środkowy U!NB AZS UMCS Start Lublin.

Lubelscy koszykarze po tej wygranej, nadal zajmują pierwszą lokatę w grupie B II ligi. Drużyna trenera Przemysława Łuszczewskiego po dziewiętnastu rozegranych meczach ma na koncie 37 pkt. (18 zwycięstw i 1 porażka). Na drugiej pozycji plasuje się aktualnie KKS Tur Basket Bielsk Podlaski (33 pkt.), natomiast na trzeciej Akademia Koszykówki Legii Warszawa (32 pkt.). Do końca fazy zasadniczej pozostało jeszcze sześć kolejek. W następnej serii spotkań, lublinianie zmierzą się u siebie z ekipą UKS Trójka Żyrardów (21 lutego).

U!NB AZS UMCS Start Lublin – KKS Tur Basket Bielsk Podlaski 94:68 (21:7, 21:18, 30:21, 22:22)
U!NB AZS UMCS Start: Wiśniewski 22, Myśliwiec 19, Wąsowicz 11, Gospodarek 9, Jaworski 7, Waniewski 6, Nycz 6, Obarek 5, Matysek 3, Szewczyk 3, Stefaniuk. Trener: Przemysław Łuszczewski

Klaudia Kraska - była podprowadzająca Motoru Lublin zajęła s...

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0